Reklama

Reklama

"DGP": Strategia, która ma zapewnić PiS drugą kadencję

Kaczyński będzie rządził jak Tusk. Po zbliżającym się kongresie Prawa i Sprawiedliwości rozpocznie się nowa era "ciepłej wody w kranie". Taka strategia ma zapewnić PiS zwycięstwo w kolejnych wyborach parlamentarnych - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej", "w poszukiwaniu sympatii umiarkowanego elektoratu PiS zwróci się w stronę centrum".

Bez spektakularnych zmian kadrowych

Reklama

Ostatnie batalie prowadzone przez partię rządzącą mają dotyczyć wymiaru sprawiedliwości i dekoncentracji w mediach. Politycy PiS w rozmowie z "DGP" zapowiadają, że "przestawienie wajchy nie będzie czymś gwałtownym", lecz potrwa kilka miesięcy. 

Jak czytamy w dzienniku, po kongresie PiS, który odbędzie się w najbliższy weekend, nie dojdzie do "spektakularnych zmian kadrowych" w rządzie, choć jeszcze kilka dni temu pojawiały się takie spekulacje. 

Z sondażu dla "DGP" wynika, że taktyka, którą ma przyjąć PiS, może się sprawdzić. Według badania przeprowadzonego na panelu Ariadna, zdaniem 40 proc. uczestników sondażu rząd PiS w ciągu najbliższego roku najbardziej powinien skupić się na reformie w służbie zdrowia.

Na drugim miejscu wskazano zapewnienie poczucia stabilności (25 proc.), dalej walkę z korupcją (18 proc.) oraz politykę socjalną i społeczną (18 proc.).

Tusk odkrył tajemnicę polskiej duszy

Jak zauważa "DGP", taktyka, którą obierze PiS, oznacza, że wyciągnięto wnioski z porażki wyborczej w 2007 r.

"Donald Tusk rządził osiem lat, bo odkrył tajemnicę polskiej duszy. Jej głównym filarem jest dążenie do stabilizacji, a niechęć do reform i rewolucji" - komentuje w rozmowie z "DGP" politolog dr Marek Migalski. 

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

***

Zobacz również:

"Czym się PiS pochwali, a co przemilczy?"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje