Reklama

Reklama

​"DGP": Minister finansów chce do Londynu, w resorcie seria kadrowych zmian

Minister finansów Tadeusz Kościński już pół roku po objęciu resortu stara się o nowe stanowisko. Aplikuje na prezesa EBOR z siedzibą w Londynie - informuje środowy (3 czerwca) "Dziennik Gazeta Prawna". Z resortu odeszło wielu kluczowych wiceministrów i dyrektorów, co w trakcie koronawirusowego kryzysu niepokoi - czytamy.

Zdaniem autora artykułu, Ministerstwo Finansów stało się w ostatnich latach przystankiem w dalszej karierze, a jego rola drastycznie spadła. Wskazuje na to - twierdzi "DGP" - spora karuzela kadrowa.

Reklama

Także obecny minister Tadeusz Kościński, mimo objęcia urzędu zaledwie pół roku temu, stara się już o następną posadę. Staje w walce o fotel prezesa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie. Choć rozmówcy dziennika twierdzą, że szanse na objęcie tak prominentnej posady są niewielkie, "DGP" zwraca uwagę na moment podjęcia próby.

Trwający na całym świecie, a także i w Polsce, kryzys gospodarczy to nienajlepsza pora na opuszczanie tak kluczowego resortu - uważa gazeta.

Kadrowa karuzela

Jak czytamy, niepokoi także karuzela kadrowa, jaka panuje na innych stanowiskach w MF. Chodzi o odejścia kluczowych wiceministrów i dyrektorów, których doświadczenie i wiedza byłyby niezbędne w dobie kryzysu.

"Tylko w tym roku zmienił się szef i wiceszef KAS. W połowie kwietnia z resortu odszedł jeden z najdłużej urzędujących wiceministrów Leszek Skiba (został p.o. prezesa Banku Pekao), a kilka dni temu wiceminister od budżetu Tomasz Robaczyński (do zarządu BGK)" - wymienia "DGP".

"W tym roku MF opuścił także dyrektor departamentu polityki makroekonomicznej Sławomir Dudek. Kierowana przez niego struktura to mózg analityczny resortu" - czytamy.

"Mamy nowych dyrektorów od podatków, nowego wiceministra od podatków, na stanowisku dyrektora departamentu polityki makroekonomicznej jest wakat, a osoba, której zaproponowano to stanowisko, odmówiła" - podsumowuje rozmówca gazety z MF. 

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej". 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje