Reklama

Reklama

Darmowe leki dla seniorów jeszcze w tym roku

Musimy wprowadzić realne rozwiązania, które poprawią sytuację materialną seniorów - mówiła w piątek w Makowie Mazowieckim premier Beata Szydło. Zapowiedziała, że ustawa ws. bezpłatnych leków dla osób powyżej 75. roku życia zacznie obowiązywać jeszcze w 2016 roku.

W ramach spotkań w związku ze 100 dniami funkcjonowania rządu premier odwiedziła w piątek kilka miejscowości. Spotkała się z właścicielami rodzinnej piekarni w Kroczewie, ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz mieszkańcami Uniecka oraz rodzinami wielodzietnymi w podwarszawskim Józefowie. Była także w gospodarstwie rolnym w Głódkach i rozmawiała z seniorami w Makowie Mazowieckim.

Projekt darmowych leków dla seniorów

Premier przypomniała, że w Sejmie złożony został projekt zakładający możliwość darmowego nabywania leków dla osób po 75. roku życia.

- Wiem, że to nie jest wszystko, co powinniśmy dla seniorów zrobić, ale to jest ten pierwszy krok. Jeżeli krok po kroku będziemy realizowali ten program, to i tutaj będziemy mogli powiedzieć na końcu kadencji, że udało nam się stworzyć program, który w znaczącym stopniu poprawia byt seniorów - mówiła premier. Zapowiedziała, że ustawa zacznie obowiązywać jeszcze w 2016 roku.

Reklama

Wyższe emerytury" height="17" width="128">Szydło zaznaczyła, że dziś wielkim problemem są niskie emerytury i trzeba zacząć zastanawiać się, co zrobić, by były one wyższe. - Musimy wprowadzić realne rozwiązania, które poprawią sytuację materialną - dodała. Rozszerzenie programu "Rodzina 500+"

W ramach spotkań w związku ze 100 dniami funkcjonowania rządu premier odwiedziła w piątek także podwarszawski Józefów, gdzie w czasie kampanii wyborczej spotkała się z rodzinami wielodzietnymi i przedstawiła założenia programu "Rodzina 500+". Podczas piątkowej wizyty szefowa rządu zapowiedziała, że do programu dodawane będą już wkrótce "kolejne elementy".

- Będziemy dodawać rzeczy, które są ważne dla polskich rodzin - podkreśliła.

Premier mówiła też, że rządowi PiS udaje się realizować program prorodzinny, który - przekonywała - jest realnym wsparciem dla polskich rodzin.

- Tak jak mówiłam w expose i powtarzam to wszędzie - polska rodzina jest dla nas najważniejszym podmiotem, chcemy go wspierać z całych sił - zadeklarowała szefowa rządu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy