Reklama

Reklama

Dariusz Pawłyszcze kandydatem na szefa Krajowej Szkoły Sędziów i Prokuratorów

Sędzia Dariusz Pawłyszcze jest kandydatem na dyrektora Krajowej Szkoły Sędziów i Prokuratorów - dowiedziała się PAP w biurze Krajowej Rady Sądownictwa. Wybór nowego szefa tej szkoły jest konieczny po powołaniu dotychczasowej dyrektor Małgorzaty Manowskiej na I prezesa Sądu Najwyższego.

Jak dowiedziała się PAP w biurze KRS, Rada podczas posiedzenia w poniedziałek pozytywnie zaopiniowała kandydaturę sędziego Dariusza Pawłyszcze na dyrektora Krajowej Szkoły Sędziów i Prokuratorów. Kandydaturę tę przedstawił Radzie minister sprawiedliwości. Opinia KRS nie jest jednak wiążąca. Ostateczną decyzję podejmuje minister.

Dariusz Pawłyszcze jest sędzią Sądu Okręgowego w Krakowie oddelegowanym do Ministerstwa Sprawiedliwości. W resorcie pełni funkcję dyrektora Departamentu Kadr i Organizacji Sądów Powszechnych i Wojskowych. W listopadzie ub.r. Pawłyszcze uzyskał rekomendację Rady na sędziego Sądu Najwyższego. W ubiegłym tygodniu Sąd Najwyższy uchylił tę decyzję Rady i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez KRS.

Reklama

Dotychczasowa dyrektor Krajowej Szkoły Sędziów i Prokuratorów Małgorzata Manowska w końcu maja została powołana na I prezesa Sądu Najwyższego. Funkcję szefa tej szkoły pełniła od 2016 r.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje