Reklama

Reklama

Dariusz Joński przerwał konferencję Łukasza Szumowskiego

Poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński przerwał środową konferencję byłego już ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który spotkał się z dziennikarzami w Sejmie. Joński mówił m.in., że nie doczekał się od szefa resortu odpowiedz na pytanie, gdzie podziały się pieniądze za respiratory czy maski.

- Składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia, pozostaję posłem, wracam do pracy zawodu lekarza - poinformował we wtorek (18 sierpnia) minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W środę (19 sierpnia) w Sejmie były już szef MZ mówił, że resort "powinien objąć dobry menadżer, znający system ochrony zdrowia, umiejący zarządzać dużym zasobem ludzkim". - Musi być też politykiem - wskazywał.

Rozmowie z dziennikarzami przysłuchiwał się poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński, który pod koniec spotkania przerwał konferencję, by zadać bezpośrednio pytanie Szumowskiemu, czy "choć raz znajdzie czas", by spotkać się bezpośrednio z nim i Michałem Szczerbą w celu wyjaśnienia sprawy zakupu sprzętu medycznego w czasie epidemii.

Reklama

- Zadawaliśmy przez 1,5 miesiąca pytania i ani razu pan nie znalazł czasu, by się z nami spotkać i porozmawiać w ministerstwie. Pytaliśmy, gdzie są pieniądze za respiratory, gdzie są pieniądze za maski - mówił Joński.

Szumowski nie pozostawił pytania bez odpowiedzi.

- Ja już nie będę w ministerstwie, ale na pewno się tutaj z panem spotkam na korytarzach sejmowych - odparł. - Wszystkie odpowiedzi dostawaliście państwo w takim trybie, w jakim przewiduje to ustawa. Z całym szacunkiem, nigdzie nie ma takiego zapisu, żeby szef resortu spotykał się z posłami - wskazał.

Na koniec dodał, dopytywany jeszcze przez Jońskiego: - Rozliczę się dokładnie co do złotówki.

Zajście w Sejmie można zobaczyć w poniższym materiale wideo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje