Reklama

Reklama

Danuta Wałęsa laureatką Nagrody Radia TOK FM

Danuta Wałęsa została laureatką Nagrody Radia TOK FM za rok 2011. Nagroda wręczana jest osobie, która w ciągu minionego roku wyróżniła się "wyjątkowym wpływem na rzeczywistość". Do wyróżnienia nominowani byli również: ksiądz Adam Boniecki i kpt. Tadeusz Wrona.

Danuta Wałęsa, autorka książki "Marzenia i tajemnice", została doceniona "za odwagę napisania książki o tym, co to znaczy być kobietą w Polsce".

Reklama

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się we wtorek wieczorem podczas uroczystej gali w Warszawie. Laureatka odebrała statuetkę - rzeźbę w kształcie bomby z lontem.

"Jestem wzruszona, brakuje mi słów. Dziękuję kapitule i słuchaczom, i gratuluję współnominowanym. Nie spodziewałam się, że po opisaniu swojego życia będę miała tyle wsparcia" - powiedziała wzruszona laureatka.

Nagroda jest przyznawana osobie, instytucji lub organizacji, która w ciągu minionego roku wyróżniła się wyjątkowym wpływem na rzeczywistość. Przyznawana jest przez kapitułę w głosowaniu w dwóch turach - najpierw spośród zgłoszonych przez słuchaczy kandydatów, potem kapituła wybiera jednego z trzech nominowanych.

Zgłaszający kandydaturę Danuty Wałęsy pisali: "Dała nowe spojrzenie na wielkich tego świata, na męża, który dla zwykłych obserwatorów i uczestników naszej najnowszej historii jest Wielkim Polakiem. Odbrązowiła pomnik. Teraz wiemy, jak za jego wielkość zapłaciła żona, matka ośmiorga dzieci, mądra kobieta, która rozumiejąc dzieje stające się w jej kuchni nie zapomniała o swoich obowiązkach wobec rodziny - ktoś je musiał spełniać. Chodzi o próbę połączenia wielkich spraw z życiem codziennym i wskazanie, które tu okoliczności mają i kiedy, priorytet".

Przed rokiem nagrodę otrzymał Michał Boni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje