Reklama

Reklama

Czy PO porozumie się z SLD ws. ustawy medialnej?

Sejm ma dziś ostatecznie zdecydować o losach ustawy medialnej, którą zawetował prezydent. Wczoraj wieczorem szef klubu PO spotkał się z liderem SLD. Sojusz obiecywał Lechowi Kaczyńskiemu, że nie poprze wetowanej przez niego ustawy. Czy po rozmowach z Platformą coś w tej sprawie się zmieniło?

Spotkanie przełomu nie przyniosło, ale pokazało, że piłka wciąż jest w grze, a zawodnicy nie porzucili myśli o tym, że mogą ją wbić do bramki PiS-u i prezydenta. Grzegorz Napieralski wciąż próbuje namówić Zbigniewa Chlebowskiego, by Platforma Obywatelska odłożyła głosowanie nad wetem i pod jego presją uchwaliła nową ustawę medialną. Na razie słyszy "nie", ale obaj panowie mają jeszcze dziś przed decydującym głosowaniem negocjować.

Reklama

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej obiecał co prawda prezydentowi, że weto poprze, ale ma za plecami swych posłów, którzy nie pieją z zachwytu nad tym, że SLD będzie głosować ręka w rękę z PiS-em. Jeśli kilkunastu z nich wyszłoby z sali i obniżyło większość potrzebną do odrzucenia weta, to decyzja Sejmu mogłaby zaskoczyć.

Wszystko to skłania do podejrzeń, że próby przekabacenia będą dziś trwać długo, do wieczora. Kto wie, czy nie zakończą się tym, że do głosowania dziś w ogóle nie dojdzie i zostanie ono odsunięte na czas powakacyjny.

Dowiedz się więcej na temat: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje