Reklama

Reklama

Czołowe zderzenie tira z autobusem z licealistami

Pięć osób zostało rannych w wyniku wypadku autobusu wycieczkowego, do którego doszło w środę wieczorem w Bąkowie (Opolskie). Autokar wiozący licealistów z Poznania czołowo zderzył się z ciężarówką - powiedział podkom. Andrzej Białek z policji w Kluczborku.

- Osoby, które ucierpiały, to dwójka uczestników wycieczki, dwie opiekunki oraz kierowca autokaru. Ich obrażenia nie zagrażają życiu i zdrowiu - powiedział Białek.

Dodał, że do szpitala przewieziono też pozostałych pasażerów autokaru - 25 osób. - Chodzi głównie o pomoc psychologiczną. Osoby te doznały szoku - zaznaczył.

Według wstępnych ustaleń policji, winnym wypadku jest prawdopodobnie kierowca ciężarówki, który w momencie zderzenia wyprzedzał inny pojazd.

- Do wypadku doszło na pasie ruchu zajmowanym przez prawidłowo jadący autokar. Dokładny przebieg i przyczyny wypadku ustali nasze postępowanie - dodał Białek.

Reklama

Na skutek wypadku droga krajowa nr 11 została zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Policjanci kierują kierowców na objazdy.

Dowiedz się więcej na temat: licealista | autokar | zderzenie | czołowe zderzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy