Reklama

Reklama

Czego dotyczyło spotkanie Schetyna-Tusk? "Kilkugodzinna rozmowa"

"To była dobra, kilkugodzinna rozmowa, która trochę nakreśliła ramy współpracy na przyszłość" - w ten sposób szef klubu PO-KO Sławomir Neumann określił czwartkowe spotkanie lidera PO i przewodniczącego Rady Europejskiej. Dodał, że politycy mówili m.in. o tym, jak Koalicja Europejska może wykorzystać potencjał Donalda Tuska.

Szef Platformy spotkał się z byłym polskim premierem i liderem PO w czwartek w Brukseli. Według doradcy Schetyny ds. międzynarodowych Marcina Bosackiego spotkanie dotyczyło "przyszłości Polski i Europy". Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że szef Platformy i były polski premier rozmawiali m.in. o wyborach do Parlamentu Europejskiego i brexicie.

O rozmowę obu polityków Neumann był pytany w piątek rano w radiu TOK FM.

Jak relacjonował szef klubu PO-Koalicji Obywatelskiej, w spotkaniu uczestniczył też najbliższy współpracownik Tuska, były rzecznik jego rządu Paweł Graś. "To była ważna, porządna, dobra rozmowa, kilkugodzinna, która trochę nakreśliła ramy współpracy na przyszłość" - powiedział Neumann.

Reklama

Kandydat na prezydenta?


Dodał, że rozmowa była "o tym, jak Koalicja Europejska może wykorzystać potencjał Donalda Tuska i jak widzimy rolę Donalda Tuska w przyszłości".

"Mówimy o tym od wielu, wielu miesięcy, o tym, że byłby dobrym, idealnym wręcz kandydatem Koalicji Europejskiej, wtedy już nie opozycji, myślę, że wtedy rządzących - na prezydenta w wyborach w 2020 roku" - zaznaczył Neumann.

Koalicję Europejską, która wystawi wspólne listy w zaplanowanych na 26 maja eurowyborach, tworzą: PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Zieloni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL