Reklama

Reklama

Czarzasty: Zamiast jednego lidera opozycji powinno być siedmiu wspaniałych

Apelujemy do liderów opozycji, by przestali się kłócić, bo zamiast jednego lidera powinno być siedmiu wspaniałych - powiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty po konwencji krajowej Sojuszu. Dodał, że dla SLD priorytetem są kwestie socjalne, jak obniżanie podatków dla ubogich.

Czarzasty podkreślił na konferencji prasowej po konwencji, która odbyła się w sobotę w Warszawie, że Sojusz Lewicy Demokratycznej przyjął program i odniósł się do bieżącej sytuacji politycznej. Dodał, że politycy SLD "martwią się tym, że Polacy są tak skłóceni, jak nigdy po transformacji 1989 roku".

"Chcemy zaapelować do liderów opozycji, by przestali się ze sobą kłócić i żeby nie wybierali bez przerwy jednego lidera, bo chyba czas jest taki, że zamiast jednego lidera, byłoby lepiej, gdyby było siedmiu wspaniałych. Siedmiu wspaniałych, którzy doprowadzą do tego, że złe rządy PiS-u zostaną odsunięte" - przekonywał przewodniczący SLD.

Reklama

Zaznaczył, że najważniejsze dla jego partii są kwestie socjalne, jak uwzględnienie kryterium stażu pracy przy ustalaniu wieku emerytalnego. "To jest ta rzecz, której PiS, pomimo obietnic, nie wprowadził" - mówił szef Sojuszu.

Dodał, że SLD przyjął też uchwałę, w której się domaga "stopniowego podwyższania płacy minimalnej oraz minimalnej stawki godzinowej, obniżania podatków dla osób ubogich i podwyższania dla najbogatszych, likwidacji <umów śmieciowych>, podwyższania najniższych rent i emerytur".

Koalicja

Lider SLD poinformował też, że konwencja SLD "przyjęła do wiadomości fakt" przystąpienia przez Sojusz do koalicji "Wolność, Równość, Demokracja". Czarzasty sprecyzował, że nie jest to koalicja wyborcza, a Sojusz razem z partnerami z koalicji będzie współpracował w sprawach programowych: obronie konstytucji, idei Polski w UE oraz przeciwdziałaniu psuciu państwa.

Do stworzonej na początku maja koalicji WRD przystąpiły też Komitet Obrony Demokracji, Nowoczesna, Polskie Stronnictwo Ludowe, Stowarzyszenie Inicjatywa Polska, Dom Wszystkich Polska, Partia Zieloni, Partia Demokratyczna oraz Stronnictwo Demokratyczne.

W manifeście koalicji podkreślono, że jej członków łączy poszanowanie dla porządku konstytucyjnego, niezgoda na niszczenie państwa, centralizację oraz podporządkowanie wszystkich organów i instytucji woli politycznej partii rządzącej, przywiązanie do wartości europejskich, w tym do otwartości, szacunku dla każdego człowieka, szacunku dla prawa, budowania siły na różnorodności i równości.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje