Reklama

Reklama

Czarnecki: Niewykluczone, że w przyszłości Kaczyński zostanie premierem

Mateusz Morawiecki zostanie szóstym premierem, którego wskazał prezes PiS Jarosław Kaczyński - powiedział w niedzielę w TV Republika europoseł Ryszard Czarnecki (PiS). Niewykluczone, że Kaczyński w przyszłości zostanie szefem rządu - dodał.

Prezydent przyjął w piątek dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował na premiera Mateusza Morawieckiego. We wtorek Sejm ma głosować nad wotum zaufania dla nowego rządu.  

Reklama

"Jak policzyłem - w ciągu ostatnich 28 lat Mateusz Morawiecki jest szóstym premierem, którego wskazuje niejako Jarosław Kaczyński" - podkreślił Czarnecki. Jego zdaniem "wcale nie jest powiedziane, że Jarosław Kaczyński w końcu premierem nie zostanie". "Ja uważam, że byłby kandydatem najlepszym" - dodał.  

Dodał, że Mateusz Morawiecki jest kandydatem na premiera wybranym przez "ponad 90 proc. głosów na Komitecie Politycznym PiS".  

Pytany, czy Beata Szydło może zostać w przyszłości komisarzem UE powiedział, że "zobaczymy, jaki będzie miała zakres kompetencji w rządzie". "Ja nie wykluczam, że na przykład mogą to być sprawy społeczne i europejskie i to byłby sygnał" - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje