Reklama

Reklama

Cyfrowa szkoła przerosła dyrektorów

Blisko 70 na ok. 200 ogłoszonych przetargów na sprzęt w ramach pilotażu programu "Cyfrowa szkoła" zostało unieważnionych. Dyrektorzy placówek skarżą się, że nie radzą sobie z organizacją konkursów - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Dyrektorzy wskazują, że nie znają się na procedurach przetargowych i warunkach, jakie ma spełnić sprzęt. W efekcie jedna trzecia przetargów została unieważniona, a jedynie do 22 z 402 szkół zakwalifikowanych do pilotażu, trafiły już komputery, rzutniki czy drukarki.

Reklama

Szkoły co prawda mają czas do końca grudnia, by zapewnić uczniom i nauczycielom komputery, ale - jak podkreśla "DGP" - problemy z przetargami mogą opóźnić pilotaż.

Kłopotem jest też to, że nieporadność dyrektorów oraz samorządowców, z którymi szkoła musi zorganizować przetarg, wykorzystują firmy IT.

Spółki oferują bowiem bezpłatne przygotowanie dokumentacji przetargowej, gdzie proponują bardzo konkretny sprzęt albo specyfikację ustawioną pod konkretne produkty. Sygnałów o nieprawidłowościach było na tyle dużo, że sprawą zajęło się CBA - stwierdza gazeta.

Dowiedz się więcej na temat: Nie | Cyfrowa Szkoła

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje