Reklama

Reklama

Cudzoziemcy mogą wysyłać filmy w ramach akcji #JestemMigrantem!

Każdy imigrant mieszkający w Polsce może nagrać krótki filmik, w którym opowiada o sobie. Filmiki zbiera Międzynarodowa Organizacja do spraw Migracji i publikuje na swoim blogu oraz Facebooku. To część kampanii prowadzonej przez tę organizację pod hasłem #JestemMigrantem! Ma zachęcać do tego, żebyśmy poznali przybyszów z innych stron świata i ich się nie bali - mówi Łozińska.

Rozmówczyni IAR dodaje, że na całym świecie można zauważyć niepokojący trend postrzegania migrantów poprzez mity i stereotypy co sprawia, że ich obraz jest często negatywny. "My chcemy rozwiewać te mity, rozwiewać te stereotypy i budować pozytywny wizerunek migrantów oraz pokazywać, że to są ludzie tacy, jak my" - mówi Joanna Łozińska.

Organizacja chce także zachęcić do poznania cudzoziemców przybywających do naszego kraju.

Filmy, na których migranci opowiadają o swoim życiu w Polsce publikowane są co kilka dni. Są na nich osoby z różnych stron świata z Rosji, Białorusi, Ukrainy, ale także z Senegalu, Tadżykistanu czy Somalii. "Na tych filmikach mamy sylwetki m.in. dziennikarza, muzyka, neurochirurga, mechanika, studentki" - mówi Joanna Łozińska.

Reklama

Na jednym z filmików swoją historię opowiada dziennikarka Polskiego Radia Rosjanka Masza Makarova. Filmy można przesyłać na adres iomwarsaw@iom.int.

W Polsce migranci stanowią niecały procent społeczeństwa.

Dowiedz się więcej na temat: cudzoziemcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje