Reklama

Reklama

Coraz więcej Polaków nie zamierza w ogóle brać urlopu latem

Część z nas już wypoczywa, część planuje wyjazd, ale jak wykazały badania, coraz więcej Polaków nie zamierza w ogóle brać urlopu latem. Przeprowadzony przez Rynekpracy.pl sondaż wykazał, że 28 procent z nas na długi, wakacyjny wypoczynek się nie wybiera, a o urlopie dłuższym niż dwa tygodnie myśli tylko 15 procent rodaków.

Zdaniem Jeremiego Mordasewicza z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan jest kilka powodów, dla których ludzie nie wyjeżdżają na urlop w czasie wakacji.

Reklama

Są to zwłaszcza brak pieniędzy czy plany związane z zadaniami domowymi jak na przykład remont mieszkania. Wiele osób w okresie letnim intensywnie pracuje Przedsiębiorcy prowadzący działalność sezonową o urlopie nawet nie myślą - mówi IAR Jeremi Mordasewicz.

Są też osoby, które korzystają z przedłużonych weekendów i w ogóle urlopu nie biorą. W Polsce zapanowała moda na krótkie wyjazdy. Wyjeżdżamy na dwa, trzy dni w jedno miejsce, za miesiąc w drugie miejsce - dodaje Piotr Rogowiecki z organizacji Pracodawcy RP. Poza tym w tym roku dzięki korzystnemu układowi kalendarza można było wziąć trzy dni wolne, by mieć dziewięć dni majówki. Jeśli dodaliśmy do tego kolejny dzień urlopu pozwalający z wolnym Bożym Ciałem na czterodniową przerwę w pracy, to wypoczywaliśmy przez dwa tygodnie. Obaj rozmówcy Informacyjnej Agencji Radiowej podkreślają jednak, że największym hamulcowym, jeśli chodzi o wyjazdy na długie urlopy jest to, że kurczą się nasze portfele, europejska waluta jest o 10 procent droższa niż przed rokiem a i w kraju koszt wypoczynku znacząco wzrósł. Ale są też osoby, które pieniądze mają, ale czasu na długi wypoczynek już nie. Dlatego jadą w piękne miejsce na kilka dni i po krótkim naładowaniu akumulatorów wracają do intensywnej pracy.

Dowiedz się więcej na temat: bran | urlop | wakacje | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama