Reklama

Reklama

Cichanouska, Bodnar, Komasa, Fried. Liczni goście na Campusie Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego

Były ambasador USA w Polsce Daniel Fried, liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska, były RPO Adam Bodnar, szef PO Donald Tusk - to część gości zaproszonych na Campus Polska Przyszłości organizowany przez Rafała Trzaskowskiego. Podczas wydarzenia zaplanowano debaty, dyskusje i warsztaty związane z klimatem, nowymi technologiami i zdrowiem.

Campus mają odwiedzić ponadto: były oficer wywiadu, a dziś pisarz Vincent V. Severski oraz reżyser Jan Komasa.

Campus Polska Przyszłości organizuje ruch Wspólna Polska prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Odbędzie się w dniach 27 sierpnia-2 września na terenie Kortowa, miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W Campusie weźmie udział ponad tysiąc młodych ludzi, w tym około stu z zagranicy. - Skupiliśmy się na osobach ze wschodu - na Białorusinach, Ukraińcach, Ormianach, Mołdawianach, Gruzinach, ale zaprosiliśmy też Skandynawów, Niemców, Francuzów, Belgów. To są albo przedstawiciele młodzieżówek, albo jak ze wschodu - działacze związani z opozycją białoruską - mówił niedawno poseł Sławomir Nitras.

Reklama

Z informacji PAP wynika, że praktycznie gotowy jest program Campusu. Złożą się na niego m.in. debaty, panele tematyczne i warsztaty. Te wydarzenia organizatorzy zaplanowali na poranki i przedpołudnia; popołudniami uczestnicy będą mogli uczestniczyć w spotkaniach z gośćmi - politykami czy ludźmi kultury w luźniejszej atmosferze. Wieczory mają być z kolei poświęcone na koncerty i spektakle. W ramach Campusu planowane są także debaty nocne w ramach "Nocy Idei".

Wśród gości będą m.in. polscy politycy, w tym Donald Tusk. Szczegóły jego udziału są jeszcze dopinane. 

Goście na Campusie Trzaskowskiego

Oprócz Tuska Campus mają odwiedzić także: marszałek Senatu Tomasz Grodzki, prezydenci: Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Rzeszowa Konrad Fijołek i Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Będą też goście zagraniczni: liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska, były ambasador USA w Polsce Daniel Fried, była unijna komisarz i była szwedzka minister ds. europejskich Cecilia Malmström oraz burmistrz Budapesztu Gergely Karácsony.

Uczestnicy Campusu będą mieli ponadto okazję poznać uczestniczkę Powstania Warszawskiego Wandę Traczyk-Stawską, prawnika, prof. Marcina Matczaka, filozofkę prof. Aleksandrę Przegalińską, ekspertkę od edukacji i aktywistkę Biankę Siwińską, dziennikarza Cezarego Łazarewicza oraz byłego oficera wywiadu, obecnie pisarza Vincenta V. Severskiego.

Wśród ludzi kultury, którzy odwiedzą Campus, będą m.in. Jakub Żulczyk i Magdalena Grzebałkowska, reżyser Jan Komasa, aktorka Magdalena Schejbal, a także malarka i ilustratorka Marta Frej. Podczas koncertów wystąpią Brodka, Natalia Przybysz, Organek i Krzysztof Zalewski.

Wstęp dla zaszczepionych

Organizatorzy Campusu informowali niedawno, że wstęp na wydarzenie będą miały jedynie osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 albo ozdrowieńcy, którzy nie kwalifikują się jeszcze na szczepienia. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje