Reklama

Reklama

CBA prześwietliło oświadczenia Michała Kamińskiego

Słynny już zegarek Michała Kamińskiego za 37 tysięcy zł nie był powodem do stwierdzenia nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych obecnego polityka PO.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych Michała Kamińskiego i nie stwierdziło nieprawidłowości, które pozwoliłyby wszcząć postępowanie przygotowawcze w tej sprawie - dowiedziała się PAP w CBA.

Rzecznik prasowy Biura Jacek Dobrzyński poinformował, że trwająca od marca kontrola zakończyła się w połowie września i objęła oświadczenia Kamińskiego z lat 2009-15.

"W wyniku kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości, które mogłyby skutkować wszczęciem postępowania przygotowawczego" - powiedział PAP Dobrzyński. Zaznaczył, że nie może udzielić informacji o szczegółach kontroli.

Reklama

Kamiński jest sekretarzem stanu w KPRM, szefem Centrum Informacyjnego Rządu. Kontrola dotyczyła oświadczeń, które Kamiński składał jako europoseł i urzędnik KPRM. Była prowadzona pod kątem prawidłowości i prawdziwości wpisanych danych, podobnie jak oświadczenia innych osób zajmujących funkcje publiczne i zobowiązanych do składania takich deklaracji o stanie majątkowym.

Media informowały, że Kamiński nie uwzględnił w oświadczeniu majątkowym zegarka wartego 37 tys. zł - miał go wpisać dopiero do ostatniego oświadczenia, mimo że miał go już od kilku lat. Przypominały, że z podobnego powodu z polityki odszedł minister Sławomir Nowak.

Dowiedz się więcej na temat: Michał Kamiński | CBA | kontrola | oświadczenie majątkowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne