Reklama

Reklama

Bydgoszcz: Dymisja wiceprezydenta Łukasza Niedźwieckiego

Łukasz Niedźwiecki został w czwartek odwołany po trzech latach pracy stanowisku zastępcy prezydenta Bydgoszczy, a ma zostać prezesem komunalnej spółki Miejskie Zakłady Komunikacji - poinformował na konferencji prasowej prezydent miasta Rafał Bruski.

Prezydent zaznaczył, że przed dwoma tygodniami rezygnację złożył prezes MZK, a Niedźwiecki zwrócił się do niego z zapytaniem, czy "dostałby szansę sprawdzenia się w obszarze komunikacji miejskiej". Dodał, że zgodził się i będzie rekomendował radzie nadzorczej MZK Niedźwieckiego na stanowisko prezesa.

Reklama

Bruski zaprzeczył pojawiającym się w ostatnich miesiącach informacjom, że Niedźwiecki dopuszczał się mobbingu wobec podległych pracowników. "Komisja, którą powołałem nie stwierdziła mobbingu w urzędzie, ale stwierdziła zachwianie relacji międzyludzkich. W mojej ocenie ta sytuacja mogłaby mieć wypływ na mniejszą skuteczność pracy urzędu" - podkreślił prezydent.

Na stanowisku  od 2012 roku

Odchodzący wiceprezydent podziękował Bruskiemu za współpracę. Zaznaczył, że jeżeli rada nadzorcza wybierze go na prezesa, to będzie to dla niego wyzwanie.

Niedźwiecki został zastępcą prezydenta miasta na początku listopada 2012 r., a wcześniej był prezesem Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. W czasie pracy w urzędzie miasta m.in. nadzorował MZK, a przez trzy miesiące pełnił obowiązki prezesa tej spółki.

Bruski zapowiedział, że nowy wiceprezydent zostanie powołany w grudniu.

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne