Reklama

Reklama

Burze w Polsce. Opóźnienia pociągów

Po gwałtownych burzach, które przeszły nad zachodnią Polską, są poważne utrudnienia na kolei. W miejscowości Dobiegniew nawałnica zatrzymała cztery składy. Pociągi kursują zmienioną trasą.

Po przejściu burzowego frontu najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w województwie lubuskim. Na odcinku Dobiegniew - Bierzwnik nawałnica powaliła na linie kolejową około 30 drzew. Pociągi kursują zmienioną trasą.

Reklama

Jak informują Polskie Linie Kolejowe w komunikacie, dla pasażerów czterech pociągów niemożliwe było wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej. - PLK zapewniła jednak lokomotywy spalinowe do przeciągania składów, ale usunięcie drzew potrwa na tyle długo, że pociągi jadą zmienioną trasą - informuje rzecznik PKP Mirosław Siemieniec

Po godz. 3.30 składy Szczecinianin i Bryza wycofane zostały do Szczecina Dąbia i przez Kostrzyn pojadą do Poznania. Pociąg Chrobry i Światowid wycofano do Krzyża i po połączeniu jadą przez Kostrzyn do Szczecina.

Komunikacja regionalna planowana jest z wykorzystaniem autobusów na odcinku Dobiegniew - Bierzwnik. Pociągi dalekobieżne z kierunków Poznań - Szczecin  pojadą zmienioną trasą.

Specjalny sztab PLK

W Szczecinie powołano specjalny sztab PLK i przewodników, który koordynuje kursowanie pociągów i prace na linii. Na odcinku Dobiegniew - Bierzwnik od wczoraj działają dwa pociągi sieciowe PKP Energetyka i zespół techniczny PLK, które usunęły już siedem drzew Na torach pozostało jeszcze kilkanaście. Uszkodzona jest siec trakcyjna i konstrukcje wsporcze. Wstępnie prace potrwają do godzin wieczornych, wówczas możliwa będzie jazda trakcją spalinową.

Podróżni są informowani o sytuacji przez drużyny konduktorskie. W pociągach wydano napoje i drobny poczęstunek. - Dla podróżnych jadących z dzieckiem na planowany zabieg zapewniono taksówkę, dwie dodatkowe taksówki zabrały pasażerów spieszących się na samoloty do Warszawy i Wrocławia. Podróżni są poinformowani, że gwarantowany jest zwrot od 50  do 100 procent kosztów podróży - dodaje Siemieniec.
 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne