Reklama

Reklama

Budka w "Rz": PiS chce zniszczyć Wyklętego Owsiaka

"Jerzy Owsiak to postać mityczna dla PiS. Taki Żołnierz Wyklęty, który w ich ocenie, walczy z rządem Szydło. To nieprawda. Jurek Owsiak walczy o normalność (...). Oni chcą Wyklętego Owsiaka zniszczyć" - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" poseł PO Borys Budka.

Zdaniem Budki, sprawa Przystanku Woodstock "to kolejna rzecz, która pokazuje, że Błaszczak nie powinien być ministrem". Według polityka PO szef MSWiA i jego zastępca Jarosław Zieliński ponoszą oni odpowiedzialność za "chaos w policji i jej upolitycznienie", "wielokrotną kompromitację BOR", czy "dziwne awanse w służbach mundurowych". 

Reklama

"Ich nazwiska na zawsze powinny być wymazane z polskiej polityki" - mówi w rozmowie z "Rz" były minister sprawiedliwości. 

"Mariusz Błaszczak stał się symbolem obrzydliwych, ksenofobicznych, ocierających się o rasizm porównań" - uważa Borys Budka. 

Z kolei, według posła PO, sprawa Igora Stachowiaka pokazuje, że "w polskiej policji za czasów PiS rządzą układy towarzysko-polityczne", czego "najlepszym przykładem" jest szefowa KPRM Beata Kempa. "W mojej ocenie najbliżsi Igora Stachowiaka zostali oszukani przez obóz rządzący" - mówi w wywiadzie dla "Rz" Budka. 

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje