Reklama

Reklama

Borowce: Jacek Jaworek poszukiwany. Najnowsze informacje

Policja poszukuje podejrzanego o zamordowanie trzech osób w Borowcach. 52-letni Jacek Jaworek miał zastrzelić swojego brata, jego żonę i syna. Mężczyzna nie miał pozwolenia na broń. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu Jacka Jaworka.

"Poszukiwany posiadał broń"

Podkomisarz Magdalena Szust z zespołu prasowego śląskiej policji potwierdziła w rozmowie z Polsat News, że Jacek Jaworek nie został odnaleziony.

- Poszukiwany mężczyzna nielegalnie posiadał broń. Nie miał pozwolenia - poinformowała z kolei podinspektor Aleksandra Nowara, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach.

Zbrodnia w Borowcach

Poszukiwania Jacka Jaworka trwają od weekendu. W nocy z piątku na sobotę 52-latek miał zastrzelić swojego 44-letniego brata, jego żonę oraz ich 17-letniego syna. Drugi syn - 13-latek - zdołał uciec.

Jacek Jaworek i rodzina jego brata mieszkali od pewnego czasu razem. Mężczyzna pracował za granicą, a w kraju niespodziewanie zatrzymała go pandemia.

Reklama

Jak podaje prokuratura motywem zbrodni mógł być konflikt rodzinny.

Poszukiwany Jacek Jaworek

Dane poszukiwanego Jacka Jaworka policja opublikowała już w sobotę. Jednocześnie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alerty do mieszkańców trzech województw: śląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego.

Poszukiwania cały czas trwają, a policja prosi o kontakt osoby, które widziały Jacka Jaworka. Należy kontaktować się z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112.

Jednocześnie funkcjonariusze uczulają, by samodzielnie nie podejmować działań, ponieważ Jacek Jaworek może być niebezpieczny. W pogotowiu są antyterroryści. Informacje o poszukiwanym mają policjanci ze wszystkich województw oraz Straż Graniczna.

Czytaj też:

Pytania o czwartą falę pandemii w Polsce. Głównym zagrożeniem wariant Delta

Można zakazić się dwoma wariantami koronawirusa naraz


Dowiedz się więcej na temat: Jacek Jaworek | Borowce | poszukiwani

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje