Reklama

Reklama

Bochenek: analizujemy, czy zakłócenia wynikają z ataku cybernetycznego

W środę po godz. 11. rozpoczęło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z atakami cybernetycznymi w Europie i w Polsce. Posiedzenie zostało zwołane przez premier Beatę Szydło.

Po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbędzie się wspólna konferencja premier Beaty Szydło i ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka

Reklama

Systemy komputerowe - m.in. na Ukrainie, Danii, Wlk. Brytanii i Holandii - padły we wtorek ofiarą cyberataków. Szwajcarskie służby ds. cyberbezpieczeństwa podały po południu, że za awarie systemów komputerowych, do których doszło we wtorek w Europie, odpowiedzialny jest wirus typu ransomware znany jako Petya

"Analizujemy, czy zakłócenia, jeśli chodzi o sieć, wynikają z jakiegoś ataku, czy ich przyczyny wynikały z czegoś innego" - powiedział w środę rzecznik rządu Rafał Bochenek, odnosząc się do informacji o atakach cybernetycznych w Europie i Polsce. We wtorek Bochenek mówił PAP, że pojawiają się pewne sygnały, które spływają od pojedynczych firm o podejrzeniu ataku cybernetycznego.

Bochenek pytany w środę w Radiu Plus o skalę ataków, podkreślił, że tę sytuację analizują polskie służby. "Do tych ataków doszło już wczoraj, takie sygnały docierały do nas z wielu krajów europejskich, ta sytuacja jest również analizowana w Polsce" - podkreślił.

Według Bochenka, Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego będzie "doskonałą okazją, żeby przedyskutować te sprawy".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy