Reklama

Reklama

Błaszczak: Wizyta prezydenta ma na celu pokazanie, że w Polsce demokracja ma się dobrze

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Brukseli ma na celu pokazanie, że problem łamania demokracji w Polsce jest wykreowany. Prezydent będzie przekonywał, że demokracja w Polsce ma się dobrze - mówił w radiowej Trójce wiceszef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA podkreślił, że na przykład w samorządach większość władzy ma opozycja. - Nie ulega żadnej wątpliwości, że opozycja kontroluje 15 z 16 województw, a władza w sejmikach wojewódzkich jest władzą bardzo ważną, bo dotyczy chociażby funduszy unijnych - powiedział.
Jutro w Strasburgu w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata na temat Polski. Mariusz Błaszczak ma nadzieję, że wszyscy polscy europosłowie będą zabierać głos w obronie polityki polskiego rządu.- Powinni być aktywni pokazując, że nie ma żadnego problemu, że to, co się dzieje w Parlamencie Europejskim, wynika albo z nieporozumienia albo ze złej woli - powiedział.

Reklama

Dziś prezydent Duda spotka się w Brukseli z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem oraz dowódcą sił Sojuszu w Europie generałem Philipem Breedlovem.

Prezydenccy dyplomaci zapowiadają, że Andrzej Duda będzie mówił z Donaldem Tuskiem o najważniejszych sprawach Unii Europejskiej.

Z przedstawicielami NATO prezydent chce omówić przygotowania do lipcowego szczytu Sojuszu w Warszawie. Ma to być początek dyplomatycznej ofensywy prezydenta przed lipcowym spotkaniem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy