Reklama

Reklama

Błaszczak: Raport pokazuje "fotografie" policji sprzed dwóch lat

- Raport pokazuje fotografie polskiej policji sprzed dwóch lat, od tego czasu dużo się zmieniło - w ten sposób szef MSWiA Mariusz Błaszczak odniósł się do raportu dotyczącego agresji w policji.

O raport minister był pytany w poniedziałek na konferencji. Jak napisała Wirtualna Polska, wynika z niego, że prawie co drugi policjant brał udział w interwencji, podczas której używano nieuzasadnionej agresji. 

"64 proc. funkcjonariuszy to zwolennicy przeprowadzania interwencji 'wszystkimi dostępnymi metodami' - podkreślił portal.

"Ten raport pokazuje fotografie polskiej policji sprzed dwóch lat. Od tego czasu dużo się zmieniło. Chociażby w szkoleniach bardzo wyraźnie nastąpiła zmiana. Nastąpiła także zmiana dotycząca warunków służby, przywrócenie etosu służby. To są wszystko działania, które wprowadziłem, kiedy zostałem ministrem spraw wewnętrznych i administracji" - mówił Błaszczak, odnosząc się do raportu.   

Reklama

Zaznaczył, że jedną z ostatnich jego decyzji jest przeniesienie Biura Spraw Wewnętrznych spod nadzoru Komendanta Głównego Policji pod nadzór szefa ministra spraw wewnętrznych. "To też jest mechanizm, który pozwoli skutecznie nadzorować sytuację w policji" - powiedział szef MSWiA.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy