Reklama

Reklama

Bielan o 500 plus: Burza w szklance wody

"Burza w szklance wody" - tak wicemarszałek Senatu Adam Bielan odniósł się do komentarzy dotyczących stanowiska ministra finansów wobec projektu "Rodzina 500+".

Resort finansów zgłosił kilka uwag krytycznych, między innymi zauważył, że na realizację projektu w budżecie może zabraknąć ponad 200 milionów.  Adam Bielan powiedział w radiowej Trójce, że to normalne, iż ministerstwa i inne podmioty zgłaszają swoje uwagi. Również w tym przypadku niektóre z nich zostały uznane i uwzględnione, a inne wyjaśnione.  

Reklama

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan powiedział też, że program "Rodzina 500+" nie jest polityka socjalną, ale prorodzinną. Zwrócił też uwagę, że dalszy spadek urodzeń będzie się negatywnie odbijał na wskaźnikach makroekonomicznych Polski.  

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej powtórzyła wczoraj zapewnienia, że wypłaty z programu "Rodzina 500+" rozpoczną się w kwietniu. 

Elżbieta Rafalska liczy na to, że ustawa przejdzie przez parlament w lutym, w marcu będzie vacatio legis, a 1 kwietnia zacznie obowiązywać. Rodzice będą mogli składać odpowiednie wnioski od początku kwietnia do 30 czerwca.   

Dowiedz się więcej na temat: Adam Bielan | 500 zł na dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy