Reklama

Reklama

​Biedroń: Usunięcie krzyża z Giewontu to nie jest dobry pomysł

- Pomysł usunięcia krzyża na Giewoncie nie ma nic wspólnego z postulatem świeckiego państwa, to nie jest dobry pomysł - ocenił w poniedziałek lider partii Wiosna i szef sztabu wyborczego lewicy Robert Biedroń.

Biedroń pytany w poniedziałek w Polsat News, czy po ostatniej tragedii - gdy na Giewoncie od uderzenia pioruna zginęli i zostali ranni turyści - krzyż stojący na tej górze powinien zostać usunięty, ocenił, że "nie jest to dobry pomysł".

Reklama

"Jestem za świeckim państwem, jestem za rozdziałem państwa od Kościoła, tylko że krzyż na Giewoncie nie ma z tym nic wspólnego" - podkreślił Biedroń. Polityk ocenił też, że "problemem nie jest krzyż na Giewoncie", tylko takie zabezpieczenie turystów, aby do podobnych tragedii nie dochodziło w przyszłości.

Komentując wypowiedź startującej w wyborach parlamentarnych z list KW SLD Joanny Senyszyn - która napisała na Twitterze, że "Radio Maryja broni morderczego krzyża na Giewoncie" - Biedroń ocenił, że takie wypowiedzi są wyrazem frustracji Senyszyn wynikającej z dominacji Kościoła katolickiego w Polsce. Przyznał, że Senyszyn - jako osoba o poglądach antyklerykalnych - wypowiada się w tych kwestiach w sposób jaskrawy.

Podczas czwartkowej burzy w Tatrach zostało poszkodowanych ponad 140 turystów przebywających w okolicach Giewontu i Czerwonych Wierchów. Gwałtowne wyładowania atmosferyczne spowodowały śmierć czterech osób, w tym dwojga dzieci. Po słowackiej stronie gór od uderzenia pioruna zmarł czeski turysta. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne