Reklama

Reklama

Bezalkoholowy bal w sanktuarium w Licheniu

Około 200 osób powita Nowy Rok na bezalkoholowym balu w Domu Pielgrzyma Arka w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu (Wielkopolska). Przyjechali goście z Polski, Niemiec i Włoch.

Niektórym gościom tak spodobały się poprzednie bale, że postanowili po raz kolejny przeżywać pożegnanie starego i powitanie nowego roku właśnie w sanktuarium, bez jakiegokolwiek alkoholu. Do takich należy m.in. małżeństwo z Berlina, które przyjechało z sześciorgiem dzieci.

Reklama

- Bal rozpocznie się o godz. 20.00 polonezem. Gości poprowadzi wodzirej z Krakowa. Na stole znajdą się tradycyjne potrawy, m.in. czerwony barszcz, zrazy wieprzowe, żeberka w miodzie, sałatki, wędliny i ciasta - powiedział Krzysztof Pakuła z sanktuaryjnego biura prasowego.

Przed północą wszyscy przejdą na mszę świętą do bazyliki. Nadejście Nowego Roku obwieści głos Bogurodzicy - największego, ważącego ponad 14 ton, dzwonu w Polsce. Po zakończeniu mszy wszyscy spotkają się pod ogromną choinką i wtedy przyjdzie czas na życzenia oraz - przy wygaszonych światłach - na walc świetlisty. - Tanecznym krokiem, goście wkroczą później na salę restauracyjną i będą bawić się do godziny 5.00 nad ranem - zapowiada Pakuła.

Wśród uczestników balu są małżeństwa, osoby starsze, samotne i całe rodziny. Sylwestrowe bale w Licheniu odbywają się od sześciu lat.

Dowiedz się więcej na temat: goście | sanktuarium

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama