Reklama

Reklama

Beskidy: Był agresywny, porzucił polar i buty. Szukali go ratownicy

Agresywnego mężczyznę, który porzucił polar i buty, choć temperatura była ujemna, spotkali w sobotę turyści na szlaku na Halę Miziową w Beskidach. Powiadomili GOPR, które ruszyło na ratunek. Mężczyzna sam dotarł do domu. Sprawę przekazano policji – podało GOPR.

- Po godzinie 6 na numer ratunkowy zadzwonili turyści, którzy godzinę wcześniej poniżej Hali Miziowej napotkali mężczyznę. Według nich znajdował się pod silnym wpływem środków odurzających i miał problemy z przemieszczaniem się. Potwierdził, że potrzebuje pomocy, lecz zachowywał się agresywnie i nieprzewidywalnie - zrelacjonowali beskidzcy goprowcy w komunikacie.

Reklama

Turyści dotarli do schroniska, gdzie poprosili o pomoc. Gdy po jakimś czasie wrócili tam, gdzie widzieli mężczyznę, zastali jedynie porzucone buty oraz polar. - Przeszukali okoliczny teren, lecz nie znaleźli go. Z uwagi na ujemne temperatury i stan mężczyzny powiadomili ratowników - podali goprowcy.

Ze stacji na Hali Miziowej wyjechał quadem zespół dyżurnych. Dokładnie sprawdzili okoliczny teren. - Po jakimś czasie ratownicy spotkali turystów idących z Korbielowa, którzy potwierdzili, że poniżej Szczawin, w mocno oblodzonym miejscu, spotkali agresywnie zachowującego się mężczyznę. Ratownicy udali się tam, lecz nie natrafili na ślad zaginionego - wskazali.

"Okazało się, że trafił bezpiecznie do domu"

Równocześnie z Korbielowa wyruszyły dwie ratowniczki udających się na dyżur. Ponownie sprawdziły okolicę ponad polaną Strugi. Udały się potem do schroniska na Hali Miziowej. Okazało się, że są tam znajomi zaginionego. Nie zauważyli, że zniknął.

Goprowcy, po ustaleniu tożsamości mężczyzny, skontaktowali się z jego rodziną. Okazało się, że trafił już bezpiecznie do domu. - Na prośbę policji przekazano funkcjonariuszom sprawozdanie z działań poszukiwawczych - podano w komunikacie.

W Beskidach warunki turystyczne są trudne. W niedzielę jest mglisto i zimno.

 ---------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij!

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama