Reklama

Reklama

Awantura o zespół parlamentarny

Awantura o zespół parlamentarny. Twój Ruch chciał badać działalność Antoniego Macierewicza przy likwidacji WSI, ale posłowie Prawa i Sprawiedliwości wtargnęli na posiedzenie i przejęli zespół. Jego przewodniczącym został Bartosz Kownacki z PiS-u. Dziennikarzom tłumaczył, że sprawa likwidacji WSI zawsze interesowała jego partię. - Kto mieczem wojuje, od miecza ginie - dodaje polityk.

Andrzej Rozenek z Twojego Ruchu przekonuje, że działalność Antoniego Macierewicza trzeba zbadać. - Uważamy, że zdewastował polski wywiad wojskowy - mówi polityk. Dodaje też, że Skarb Państwa wydał już ponad milion trzysta tysięcy złotych na odszkodowania za zniesławienia osób wymienionych w raporcie Macierewicza. Rozenek zapowiedział, że Twój Ruchu zrobi to - jak się wyraził - taką, czy inną ścieżką. Poseł uważa, że Prawo i Sprawiedliwość przejęło zespół ze strachu przed prawdą. - Boją się, że wreszcie ktoś powie, że Antoni Macierewicz działa na szkodę polskiej racji stanu - powiedział. 

Reklama

W ocenie posłów Twojego Ruchu, PiS w sprawie Macierewicza będzie grało na czas, by zarzuty wobec niego się przedawniły.

Od 2007 roku prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie przestępstw, do których mogło dojść w związku z publikacją raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Macierewicz miałby odpowiedzieć za ujawnienie tajemnicy państwowej, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy.

Dowiedz się więcej na temat: Antoni Macierewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje