Reklama

Reklama

Awantura o "odstrzeliwanie" Niesiołowskiego

PO we wtorek złoży wniosek do sejmowej komisji etyki o ukaranie Adama Hofmana (PiS) za słowa, że "trzeba by odstrzelić" wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego (PO). "Mają do tego prawo" - odpowiada Hofman. Niesiołowski uważa, że Hofmanem nie warto się zajmować.

Hofman w TVN24 komentował decyzję o wykluczeniu z PO Roberta Węgrzyna (m.in. za jego wypowiedź o homoseksualistach). Jak ocenił, Węgrzyn "poleciał za głupotę". Po czym dodał: "Ale jakby tak wyrzucać za głupotę, to by dużo ich (członków PO - red.) nie zostało. Niesiołowski w kolejce, trzeba by go odstrzelić. Gdyby spojrzeć na jego wypowiedzi, to pewnie moglibyśmy książkę z tego zrobić".

Reklama

"To jest absolutnie skandaliczna wypowiedź, jeśli jeden polityk mówi o drugim, że trzeba go odstrzelić" - powiedział PAP we wtorek szef zespołu szybkiego reagowania Paweł Olszewski (PO).

Jak dodał, w przypadku Hofmana mamy do czynienia z "recydywą". "Adam Hofman już raz został ukarany przez komisję etyki za wypowiedź o Januszu Palikocie, że należałoby go powiesić na najbliższej gałęzi. Uważamy, że tego typu wypowiedzi uwłaczają polskiemu parlamentowi i parlamentarzystom - stąd ten wniosek" - powiedział Olszewski.

Podkreślił też, że Hofman jest rzecznikiem PiS. "Tym samym +usta+ Jarosława Kaczyńskiego operują językiem, rzekłbym delikatnie, niekoniecznie parlamentarnym" - mówił Olszewski.

"Proszę bardzo. Mają prawo" - powiedział Hofman pytany o zapowiadany przez PO wniosek do komisji etyki. "Uważam, że jeśli za głupotę i głupie wypowiedzi wyrzuca się z partii Węgrzyna, to Stefan Niesiołowski powinien w tej partii dawno nie być" - dodał.

Rzecznik PiS był też pytany, czy żałuje tego, że powiedział o "odstrzeleniu" Niesiołowskiego. "Żałuję, że Stefan Niesiołowski się głupio wypowiada, że mamy takich parlamentarzystów" - odpowiedział Hofman.

Sam Niesiołowski powiedział we wtorek PAP, że podziękował kolegom za inicjatywę złożenia wniosku, jednak - jak ocenił - "zajmowanie się Hofmanem jest niepotrzebne".

W jego opinii, słowa Hofmana to bowiem dowód na bezsilność i bezradność PiS. "Moje analizy, oceny, diagnoza PiS jako partii bardzo szkodliwej dla Polski, partii pełnej demagogii, populizmu, agresji, która wchodzi w taką właściwie sytuację zimnej wojny domowej jest trafna i PiS sobie nie może z tym poradzić. W związku z tym pan Hofman miota wyzwiska. Mało mnie to obchodzi, w najmniejszym stopniu się tym nie przejąłem" - dodał Niesiołowski.

Dowiedz się więcej na temat: W.E. | Nie | Prawo i Sprawiedliwość | Stefan Niesiołowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje