Reklama

Reklama

Arkadiusz Ł. ps. Hoss prawomocnie skazany. Wyrok obniżono

"Król mafii wnuczkowej" Arkadiusz Ł., ps. Hoss został skazany na sześć lat więzienia. Sąd Apelacyjny w Poznaniu obniżył o rok wymiar kary orzeczonej przez sąd I instancji. Od dwóch czynów sąd apelacyjny uniewinnił Hossa. Wyrok jest prawomocny.

W 2019 roku poznański sąd okręgowy skazał Arkadiusza Ł. na siedem lat więzienia. Apelację od wyroku sądu pierwszej instancji złożyła zarówno prokuratura, jak i obrońcy oskarżonych.

Reklama

W poniedziałek 9 listopada Sąd Apelacyjny w Poznaniu wymierzył Arkadiuszowi Ł. karę sześć lat więzienia. Uniewinnił go także od dokonania dwóch czynów, wskazując na brak wystarczających dowodów.

Wyrok jest już prawomocny.

"Król mafii wnuczkowej"

Proces Arkadiusza Ł. ps. Hoss, nazywanego "królem mafii wnuczkowej", rozpoczął się przed sądem pierwszej instancji w połowie 2017 roku. Śledczy zarzucili mu udział w grupie przestępczej i wyłudzenie lub próbę wyłudzenia w Niemczech, Szwajcarii i Luksemburgu w latach 2012-2014 w sumie kilku milionów złotych w różnych walutach oraz kosztowności: biżuterii, złota i złotych monet. Ofiarami były głównie osoby w podeszłym wieku, często samotne.

Mężczyzna miał wprowadzać obywateli innych państw w błąd co do tożsamości, pozorując bliskie pokrewieństwo lub znajomość z nimi. Miał też podawać się m.in. za funkcjonariusza policji. Na ławie oskarżonych Hoss zasiadł razem ze swoim bratem Adamem P., który odpowiadał z wolnej stopy. Sąd Okręgowy skazał Adama P. na sześć lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek Sąd Apelacyjny w Poznaniu wymierzył Adamowi P. karę pięciu lat pozbawienia wolności, także uniewinniając go od dokonania dwóch czynów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje