Reklama

Reklama

​Areszt dla byłego rektora i posła. Magdalena Ogórek wydała oświadczenie

Sąd tymczasowo aresztował Piotra M. - byłego rektora Małopolskiej Szkoły Wyższej im. Dietla w Krakowie i byłego posła SLD, a prywatnie męża Magdaleny Ogórek. Była kandydatka SLD na prezydenta, a aktualnie dziennikarka TVP wydała oświadczenie w tej sprawie.

"Oświadczam, że sprawa ta nie dotyczy w najmniejszym stopniu mojej osoby. W związku z powyższym żądam poszanowania prywatności mojej i córki, a w przypadku naruszenia tejże prywatności podejmę natychmiastowe kroki prawne" - oświadczyła na Twitterze Magdalena Ogórek.

Areszt dla Piotra M.

Reklama

Piotr M. usłyszał w piątek 31 lipca pięć zarzutów - m.in. działanie na szkodę dwóch krakowskich uczelni i wyłudzenie 2,5 mln zł od osoby prywatnej.

"Piotr M. usłyszał zarzuty: działania na szkodę wierzycieli Małopolskiej Szkoły Wyższej im. Dietla, uszczuplenia należności tych wierzycieli poprzez ukrywanie majątku szkoły w wysokości powyżej 200 tys. zł, uporczywego naruszania praw pracowniczych poprzez niewypłacanie pensji pracownikom lub wypłacanie ich z opóźnieniem oraz nieregulowanie składek ZUS i składek zdrowotnych" - poinformował prok. Jacek Para z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Kolejne dwa zarzuty dotyczą: wyrządzenia znacznej szkody w majątku Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Krakowie poprzez przywłaszczenie kwoty ponad 500 tys. zł (Piotr M. był prezesem spółki prowadzącej tę szkołę) oraz wyłudzenia od osoby prywatnej 2,5 mln zł, poprzez wprowadzenie jej w błąd co do przeznaczenia pieniędzy.

Trzymiesięczny areszt

W przypadku udowodnienia winy, czyny te są zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

"Podejrzany składał wyjaśnienia. Nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów" - powiedział prok. Para.

Sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama