Reklama

Reklama

Apel ofiary pedofila do arcybiskupa Michalika

- Słowa abp. Michalika przyjęłam bezpośrednio do siebie. Bo ktoś mówił to do mnie i o mnie. Nie jestem feministką, nie wiem nawet co znaczy filozofia gender, ale to ja pochodzę z rozbitej rodziny i zapewniam księdza arcybiskupa, że ja niczego nie chciałam, do nikogo nie lgnęłam i nikogo w nic nie wciągałam - tak skomentowała słowa abp. Michalika o pedofilii Agata Baraniecka-Kłos, ofiara pedofila i prezes fundacji "Stop Przedawnieniu".

- To pedofil brutalnie wprowadził mnie w świat dorosłych. Zmasakrował moją psychikę jak miałam 7 lat, skazał mnie na dożywocie. Słowa abp. Józefa Michalika wywołały u mnie powrót traumy, emocje takie, że łzy przez wiele godzin płynęły mi po policzkach - przyznała Baraniecka-Kłos we "Wstajesz i wiesz" w TVN24.

Reklama

- Przestańmy w końcu tłumaczyć to, co robi pedofil - zaapelowała.

- Chciałabym poprosić ks. arcybiskupa, żeby spotkał się ze mną i innymi ofiarami pedofilii, wtedy będzie się mógł wypowiadać na temat tego problemu, i co czuje ofiara - powiedziała w TVN24 Baraniecka-Kłos.

Przypomnijmy: podczas środowej mszy świętej, z okazji 90. urodzin kard. Henryka Gulbinowicza, we wrocławskiej katedrze abp. Michalik wygłosił kontrowersyjne kazanie.

Jego słowa przytoczyła, na swoje internetowej stronie, TVP Info.

"Wiele się mówi o karygodnych nadużyciach dorosłych wobec dzieci, tego rodzaju zła nie wolno tolerować, ale nikt nie pyta o przyczyny. Żadna ze stacji telewizyjnych nie walczy z pornografią, z promocją fałszywej, egoistycznej miłości między ludźmi. Nikt nie upomina się za dziećmi cierpiącymi przez brak miłości rozwodzących się rodziców, a to są rany bolesne i trwałe" - stwierdził podczas kazania arcybiskup Michalik.

Winę za molestowanie dzieci przez dorosłych ponoszą - zdaniem arcybiskupa Michalika - także środowiska feministyczne, a zwłaszcza "najbardziej agresywne polskie feministki".

To one "od lat szydzą z Kościoła i etyki tradycyjnej, promują aborcję i walczą z tradycyjnym modelem rodziny i wierności małżeńskiej".

Źródło: TVN24/x-news


Dowiedz się więcej na temat: pedofil | ksiądz | arcybiskup Michalik | kazanie | apel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje