Reklama

Reklama

Anna Mucha z łopatą

Anna Mucha w składzie węgla to niecodzienny widok. W sobotę o poranku pakowała węgiel, który znalazł się na liście podstawowych potrzeb samotnej matki z województwa mazowieckiego. Aktorka w ten sposób dołączyła do Szlachetnej Paczki i rozpoczęła kompletowanie prezentu dla potrzebującej rodziny.

Anna Mucha już dzień wcześniej poprzez stronę www.szlachetnapaczka.pl wybrała jedną z potrzebujących rodzin.  Dzięki dokładnemu opisowi rodziny, który zawierał przyczyny trudnej sytuacji, konkretne potrzeby i marzenia, zaprosiła do wspólnego przygotowania pomocy grupę Przyjaciół! Każda osoba wybrała produkty, które znajdą się w Paczce dla rodziny pani Sandry.

Reklama

Zobacz, jak Anna Mucha przygotowywała Paczkę!

Do kompletnej Paczki brakowało jedynie węgla, która Anna dobrała własnoręcznie. W przygotowanie prezentu zaangażowała znajomych, redaktorów i blogerów z portalu MamaDu.pl, którzy razem z wolontariuszami i dziećmi spakowali je w warszawskiej redakcji.

- Wspieranie Szlachetnej Paczki to już dla mnie tradycja. Cieszę się, że w tym roku Paczka rodziców z Mama.Du.pl wesprze Szlachetną Paczkę mówi Anna Mucha i namawia wszystkich: Kiedy pomagamy, czujemy się lepsi. Warto poznać to uczucie!  - Mam sentyment do tego projektu z czysto egoistycznych pobudek. Cztery albo pięć lat temu o Paczce powiedziała mi przyjaciółka. Opowiadała o tym z zaangażowaniem i niezwykle wciągająco. Podkreślała, że pomaga się konkretnym i dobrze zweryfikowanym osobom. Dzięki niej poznałam wspaniałych ludzi, którzy realizują tę szlachetną ideę. Przyznam też, dzięki tym ludziom i przyjaciółce poczułam się lepszym człowiekiem.

Ufam wolontariuszom

Dziś aktorka tak mówi o projekcie: - Paczka to dla mnie suma małych gestów, których na co dzień nie zauważamy. W Szlachetnej Paczce bardzo podoba mi się też to, że

wszyscy potrzebujący są wcześniej zweryfikowani. Mam pełne zaufanie do wolontariuszy, którzy chodzą, sprawdzają, szukają, naprawdę dogłębnie poznają historię tych ludzi. To mnie najbardziej ujmuje, za to Paczkę pokochałam. Anna razem z Przyjaciółmi przygotowała pomoc dla 20-letniej pani Sandry, która samotnie wychowuje dwie córki. Mieszka razem z mamą  i bratem w niewielkim mieszkaniu, ogrzewanym piecem kaflowym. W związku z niepełnosprawnością rocznej Amelki i częstymi chorobami dziewczynek kobieta nie może podjąć pracy. Rodzina

utrzymuje się z niewielkiej pensji mamy pani Sandry oraz zasiłków. Kobieta mimo trudnej sytuacji walczy i przygotowuje się do matury. Wśród najpilniejszych potrzeb rodziny znalazła się żywność i ubranka dla dziewczynek oraz węgiel.

Aktorka zapytana czym kierowała się wybierając rodzinę, której chce pomóc mówi: - Przede wszystkim historią tych ludzi. Słowo "wybieram" brzmi strasznie z naszej  perspektywy, ale wybieram tę historię, która najbardziej do mnie przemawia, rodzinę, z którą mogę się w jakiś sposób identyfikować. Są różne kryteria, różne potrzeby i trudne sytuacje ludzi, a my pomagamy tym, z którymi najbardziej sympatyzujemy.

 - Wzruszają mnie historie, które dotyczą np. wielodzietnych rodzin albo samotności. A z drugiej strony zawsze do mnie przemawiają historie, w których ktoś stara się sobie radzić i jest przedsiębiorczy, mimo szczególnie trudnych warunków. Jeden z najbardziej wzruszających momentów, który pamiętam to jak dostałam od wolontariuszy informację o tym, co się zmieniło tego jednego dnia. Co się działo po otrzymaniu Paczki, obejrzałam zdjęcia. W Paczce podoba mi się też to, że jesteśmy anonimowi. Widziałam zdjęcia tych ludzi i dostałam list  z podziękowaniem, ale oni nie wiedzą kim ja jestem, ja coś o nich wiem, ale nie na tyle, bym mogła ich rozpoznać na ulicy. Mimo to, że jesteśmy z tego samego województwa, chyba ich nigdy nie spotkałam i prawdopodobnie nie spotkam. Ja to robię tylko dla siebie i z czystego egoizmu.

Wybierz rodzinę w potrzebie

Szlachetna Paczka to projekt, który od 14 lat łączy biednych i bogatych. W  tym roku mądrą pomocą obejmie minimum 17 500 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba nie jest jeszcze znana, ponieważ w 570 rejonach w Polsce wolontariusze wciąż spotykają się z potrzebującymi w ich domach. Diagnozują ich sytuację, poznają potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu ich do projektu. Na

tej podstawie tworzą opisy rodzin, które trafiają do internetowej bazy na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tam darczyńca może wybrać rodzinę, dla której przygotuje pomoc.

Tylko w 2013 roku Szlachetna Paczka dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie oraz zjednoczyła ponad 617 tysięcy Polaków w mądrej pomocy.

W tym roku możesz pomagać z Paczką na wiele sposobów:

- wybierz rodzinę i razem z Przyjaciółmi i Rodziną przygotuj Paczkę: www.szlachetnapaczka.pl

 - dołącz do Klubu WIOSNA i Przyjaciele i bądź z Paczką przez cały rok: www.szlachetnapaczka.pl/wip

 - wybierz dziecko i wspieraj je w najważniejszych chwilach życia: www.akademiaprzyszlosci.org.pl

Dzięki Tobie ktoś poradzi sobie w życiu!

W przygotowanie Paczki Anny Muchy i Przyjaciół z MamaDu.pl włączyli się:

- OKT artykuły

dla niemowląt i dzieci

- Endo

- ASTRA S.A

artykuły papiernicze

- Trefl S.A

-  Dante

- Bartek obuwie

- Milka

- The Body Shop

- La Millou

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje