Reklama

Reklama

Anna Maria Anders chce wzmocnić wojsko na Suwalszczyźnie

Nowo wybrana senator Anna Maria Anders zapowiada, że zajmie się bezpieczeństwem i infrastrukturą na Suwalszczyźnie. Kandydatka PiS wygrała wybory uzupełniające do Senatu w okręgu 59, jutro odbędzie się jej zaprzysiężenie.

Anna Maria Anders uzyskała 47 procent głosów, a jej główny konkurent, Mieczysław Bagiński z PSL, popierany również przez PO i Nowoczesną - 41 procent. Jak powiedziała w radiowej Jedynce, Mieczysław Bagiński skupił głosy wszystkich, którzy byli jej przeciwni. Anna Maria Anders dodała, że gdyby PO i Nowoczesna wystawiły swoich kandydatów, wynik byłby zapewne inny.

"Jestem bardzo zadowolona" - powiedziała, zwracając uwagę, że frekwencja - jak na wybory uzupełniające - była wysoka. Wyniosła 17 procent.

Priorytety

Anna Maria Anders dodała, że jednym z jej priorytetów będzie zapewnienie bezpieczeństwa w północno-wschodniej części Polski, która jest regionem strategicznym.

"Zależy mi, żeby było tam wzmocnione wojsko, ewentualnie bazy amerykańskie, mówiłam nawet o bazie NATO. Oczywiście nie mam tak wielkiego wpływu na to, ale mam kontakty i mam nadzieję, że będę mogła współpracować z ministrem Macierewiczem, żeby do tego doprowadzić" - mówiła nowo wybrana senator.

Dodała, że kolejną ważną sprawą jest poprawa infrastruktury w tym rejonie Polski, co przyciągnie inwestorów. "Teraz będziemy się koncentrowali na Via Baltica" - zapowiedziała Anna Maria Anders.

Wybory uzupełniające odbyły się w związku z wygaśnięciem mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego, który objął stanowisko wojewody podlaskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje