Reklama

Reklama

Anna Komorowska spotkała się z wychowankami domów dziecka

Anna Komorowska spotkała się w sobotę w Pałacu Prezydenckim z grupą blisko 300 wychowanków domów dziecka z całego kraju. Prezydentowa włączyła się w ten sposób w akcję charytatywną Noworoczny Obiad z Gwiazdami.

W ramach akcji restauratorka Verena Jarczyńska oraz Bogna Sworowska w sobotę po raz dziewiąty zaprosiły wychowanków z domów dziecka na noworoczny obiad. Podczas niego aktorzy, muzycy i sportowcy występują w roli kelnerów; rozmawiają też i bawią się z dziećmi.

Reklama

Komorowska podziękowała pomysłodawcom i uczestnikom akcji za to, że biorą udział w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Podkreśliła, że to pierwszy, ale z pewnością nie ostatni raz, kiedy włączyła się w działania akcji.

- Pomyślałam, że oprócz innych atrakcji, oprócz dobrego obiadu podanego przez wspaniałych ludzi, możemy zrobimy coś jeszcze, dlatego zaprosiłam tu was na deser - mówiła prezydentowa.

Dodała, że zawsze chciała pokazać dzieciom Pałac Prezydencki. - Jesteście tutaj wyjątkowymi gośćmi. W tej Sali Kolumnowej, którą może znacie z przekazów telewizyjnych, przyjmowani są najważniejsi goście, którzy odwiedzają nasz kraj - prezydenci i koronowane głowy. Teraz witam też wśród najważniejszych osób w tym kraju także i was  - podkreśliła.

Po to, by dzieci nie zapomniały o tym co zobaczyły w Pałacu, wręczyła przedstawicielom każdego z domów książeczkę z opowiadaniem autorstwa Michała Rusinka. Jego głównym bohaterem jest kamienny lew, który nocami zrywa się z cokołu przed Pałacem Prezydenckim i oprowadza gości.

Następnie Komorowska złożyła dzieciom noworoczne życzenia, pozowała z nimi do zdjęć, po czym zaprosiła na tort.

Jarczyńska mówiła o tym, że pochodzi z Austrii, ale swój sukces - zarówno zawodowy jak i rodzinny - odniosła w Polsce. Dlatego - zaznaczyła - chciała podzielić się szczęściem z innymi. Stąd pomysł corocznych obiadów. Restauratorka oceniła, że jest to o tyle niecodzienna inicjatywa, że to nie gwiazdy i celebryci są najważniejsi, ale właśnie dzieci. - To one są tam gwiazdami  - podkreśliła.

Z dziećmi spotkali się też w Pałacu Prezydenckim artyści: Joanna Sarapata i Rafał Olbiński. W imieniu 9. Noworocznego Obiadu z Gwiazdami namalowali oni dla Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy anioły noworoczne, chroniące dzieci i osoby starsze. Zapowiedzieli, że każdy dom dziecka reprezentowany na spotkaniu otrzyma też swojego anioła po to, by czuwały nad ich wychowankami i pomagały im spełniać wszystkie marzenia.

W spotkaniu wzięła także udział aktorka Anna Czartoryska-Niemczycka, wspierająca stowarzyszenie "Piękne anioły", zajmujące się remontowaniem dziecięcych pokoi tak, by były piękne, ciepłe i bezpieczne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje