Reklama

Reklama

Andrzej Gut-Mostowy ponownie pełnomocnikiem ds. promocji polskiej marki

Andrzej Gut-Mostowy został powołany na stanowisko Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki. O nominacji poinformowało w mediach społecznościowych Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Polityk pełnił już tę funkcję. Zrezygnował, gdy zdymisjonowany został Jarosław Gowin.

Od 3 stycznia 2020 r. Gut-Mostowy był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, a od 19 listopada 2020 r. - sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Po odwołaniu w sierpniu wicepremiera i ministra rozwoju Jarosława Gowina i opuszczeniu przez Porozumienie koalicji Zjednoczonej Prawicy, Gut-Mostowy podał się do dymisji. 17 sierpnia 2021 r. ponownie został sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, przekształconym z MRPiT. Odpowiada w resorcie za turystykę. Był już wcześniej Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki - na tę funkcję został powołany w styczniu 2020 r.

Reklama

Gut-Mostowy jest posłem obecnej kadencji. Opuścił Porozumienie i pozostał w koalicji rządzącej.

Jak podaje na swojej stronie resort rozwoju, Gut-Mostowy jest współtwórcą programu Polski Bon Turystyczny i wielu rozwiązań zawartych m. in. w tarczy antykryzysowej i tarczy turystycznej. 

Jak opisywaliśmy w Interii, po dymisji Jarosława Gowina 10 sierpnia jego obóz podzielił się na dwie mniejsze frakcje. Jedni zostali przy byłym wicepremierze, inni zawiązali nową grupę, przy wiceministrze Marcinie Ociepie. To on jest też przewodniczącym nowego stowarzyszenia OdNowa RP. W jego skład wszedł właśnie Andrzej Gut Mostowy. 
Zobacz także: Stowarzyszenie OdNowa RP. Terlecki: Wolelibyśmy ich widzieć w partii


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne