Reklama

Reklama

Ambasador Niemiec w rocznicę wybuchu II wojny światowej: Ze wstydem opuszczamy dziś flagi

"W smutku i ze wstydem, w obliczu milionów ofiar zbrodni niemieckich, wszystkie przedstawicielstwa Niemiec w Polsce opuściły dzisiaj flagi do połowy masztu" - napisał w środę, w 82. rocznicę napaści Niemiec na Polskę, ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven.

82 lata temu wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając II wojnę światową.

"Dzisiaj przypada 82. rocznica napaści Niemiec na Polskę i rozpoczęcia wywołanej przez Niemcy II wojny światowej. W smutku i ze wstydem w obliczu milionów ofiar zbrodni niemieckich wszystkie przedstawicielstwa Niemiec w Polsce opuściły dzisiaj flagi do połowy masztu" - napisał na Twitterze ambasador Niemiec. 

82. rocznica wybuchu II wojny światowej

W środę przypada 82. rocznica ataku hitlerowskich Niemiec na Polskę. Symbolicznym początkiem walki był nalot Luftwaffe na Wieluń oraz ostrzał polskiej placówki na Westerplatte w Gdański przez pancernik Schleswig-Holstein.

Reklama

1 września 1939 r. wybuchła II wojna światowa. Była to największa i najkrwawsza wojna w historii ludzkości, w której Polska poniosła relatywnie największe straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących i okupowanych.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje