Reklama

Reklama

Aleksander Doba popłynie przez Atlantyk. Służby USA przepuściły jego żywność

Polski podróżnik Aleksander Doba wyruszy jednak w swoją trzecią wyprawę. Amerykańskie służby celne przepuściły suszoną żywność, bez której polski kajakarz nie mógłby wyruszyć w samotny rejs przez Atlantyk.

Celnicy na nowojorskim lotnisku JFK zatrzymali 50 kilogramów żywności dla Aleksandra Doby z powodu błędów formalnych w dokumentacji dotyczącej suszonego mięsa. Po interwencji polskiego podróżnika z USA Piotra Chmielińskiego, polskiej ambasady w Waszyngtonie i konsulatu w Nowym Jorku, Amerykanie przepuścili jednak prowiant.

Reklama

"Wina nie leżała po stronie amerykańskiej. Na szczęście przymknęli trochę oko i nie zrobili tego co powinni, a więc zatrzymali żywności na sześć tygodni dopóki się sprawa nie wyjaśni"- powiedział Polskiemu Radiu Piotr Chmieliński.

Aleksander Doba liczy, że nie pojawią się żadne komplikacje i za cztery dni rozpocznie wyprawę. "Cały czas żyję w stresie, bo to trudna i ryzykowna wyprawa. Ale jestem optymistą i uważam, że wszystko potoczy się dobrze" - powiedział Doba, który był wczoraj gościem ambasady RP w Waszyngtonie.

69-letni polski kajakarz wyruszy spod Nowego Jorku w najbliższą niedzielę. Do Europy ma dopłynąć we wrześniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy