Reklama

Reklama

Akcja CBA. Zatrzymani chcieli "wyprać" 2 mln zł

Kilkanaście tygodni pracy operacyjnej dało podstawę do przeprowadzenia operacji specjalnej, w trakcie której zatrzymano dwóch mężczyzn. Są oni podejrzani o próbę wprowadzenia do obiegu gospodarczego pieniędzy pochodzących z przestępstw. Zostali zatrzymani podczas przekazania 2 mln złotych - podało w poniedziałek CBA.

Wydział Komunikacji Społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego przekazał w poniedziałek, że funkcjonariusze łódzkiej delegatury biura uzyskali "informacje o procederze przestępczym na terenie województwa mazowieckiego".

"Zgromadzone w ciągu kilkunastu tygodni materiały dały podstawę do przeprowadzenia realizacji, w trakcie której zatrzymano dwie osoby. Wszystko odbyło się podczas spotkania we wtorkowe popołudnie w jednym z warszawskich hoteli" - podało CBA.

2 mln zł "do wyprania"

Ustalenia CBA wskazywały, że zatrzymani mężczyźni zobowiązali się do "wyprania" 2 milionów złotych pochodzących z przestępstwa. Zostali ujęci tuż po przyjęciu tej kwoty.

Reklama

"Chodziło o wprowadzenie pieniędzy w obieg gospodarczy poprzez firmy i fikcyjne usługi. Za przeprowadzenie fikcyjnych transakcji jeden z mężczyzn zażądał wynagrodzenia w wysokości 600 tys. zł" - przekazało CBA.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalną gotówkę, elektroniczne nośniki danych, przeszukano miejsce transakcji.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Większość materiałów zgromadzonych przez CBA ma charakter tajny. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a decyzją sądu jeden z nich najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje