Reklama

Reklama

Akcja aktywistów Greenpeace w Warszawie

Kolejna akcja Greenpeace'u w Warszawie. 43 działaczy wspięło się na budynek Ministerstwa Gospodarki. Protestują przeciw zorganizowanemu w gmachu tego resortu Międzynarodowemu Szczytowi Węgla i Klimatu.

Jak relacjonuje reporter IAR, kwadrans po szóstej pod ministerstwo przyjechała ciężarówka z wysięgnikiem. Dzięki niej członkom Greenpeace udało się przedostać na dach budynku. Tam rozwinęli transparent z napisem "Kto rządzi Polską?", "Przemysł węglowy czy obywatele?". 

Reklama

Dużą biało-czerwoną flagę z identycznym napisem - tyle że po angielsku - umieścili też na fasadzie budynku. Mają nadzieję, że zobaczą ją uczestnicy rozpoczynającego się o 9:00 szczytu. Nie wiadomo jednak czy do tego czasu nie usunie ich policja, która stoi już pod gmachem na Placu Trzech Krzyży.

Organizacja węglowej konferencji w czasie trwającego właśnie Szczytu klimatycznego na Stadionie Narodowym spotkała się z krytyką licznych organizacji ekologicznych, domagających się rezygnacji ze stosowania węgla w energetyce.Dowiedz się więcej na temat: Greenpeace | szczyt klimatyczny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje