Reklama

Reklama

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z przedstawicielkami "Kobiecego Davos"

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się w środę w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielkami Światowego Szczytu Kobiet 2016, który rozpocznie się w czwartek w Warszawie. Honorowy patronat nad spotkaniem objęła małżonka prezydenta.

Wśród gości prezydentowej znalazły się m.in. Irene Natividad, przewodnicząca Światowego Szczytu Kobiet, Henryka Bochniarz, przewodnicząca polskiego komitetu GSW oraz przedstawicielki świata polityki i biznesu z różnych państw. 

"Kreatywność kobiet na całym świecie jest ogromna. To dzięki takim cechom jak: sumienność, obowiązkowość, odpowiedzialność czy empatia, zawdzięczają sukcesy w dziedzinach, które wybrały na prowadzenie swojej aktywności zawodowej i społecznej. Wszystkie wiemy, że kobietom należy stworzyć odpowiednie warunki, które ułatwią im działanie, bo same doskonale potrafią znaleźć innowacyjne rozwiązania. Obecność Pań na tegorocznym Szczycie jest dowodem na to, że warto i trzeba rozmawiać i współpracować, że kobiety odgrywają ważną rolę we współczesnym, zaawansowanym cyfrowo świecie i doskonale rozwijają się w profesjach technicznych" - powiedziała do swoich gości Agata Kornhauser-Duda. 

Światowy Szczyt Kobiet bywa nazywany "Kobiecym Davos". 

Jednym z głównych celów tegorocznego szczytu jest pokazanie kreatywności kobiet i ich innowacyjnych rozwiązań w zakresie wspierania i kształtowania różnych gospodarek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy