Reklama

Reklama

Afera z piosenką Kazika w Trójce. Sondaż dla rp.pl: Polacy myślą gorzej o władzy

Blisko 50 proc. Polaków deklaruje, że usunięcie Listy Przebojów Trójki, wygranej przez piosenkę Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", sprawiło, że gorzej oceniają większość rządzącą w Polsce - wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.

Przypomnijmy - w piątek, 15 maja, utwór Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój" trafił na pierwsze miejsce Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. W nowym singlu artysta komentuje wizytę Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim 10 kwietnia 2020 roku. Pomimo iż nekropolia była zamknięta z powodu epidemii koronawirusa, prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził grób matki.

Niedługo po tym, jak utwór odniósł sukces na antenie Trójki, z profilu radia na Facebooku usunięta została wskazująca na to informacja, a strona radia była niedostępna. Radiosłuchacze i internauci uznali to za przejaw cenzury. 

Reklama

Dyrektor i redaktor naczelny Trójki w późniejszym oświadczeniu zaznaczył, że "został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy". Poza tym miało dojść do manipulacji "przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki".

Oskarżenia o manipulację odrzuciły osoby związane z listą. Z radiem pożegnało się wielu dziennikarzy. Także wielu artystów zapowiedziało zakończenie współpracy z Trójką.

Polacy ocenili ruch Trójki

W sondażu SW Research dla rp.pl. (internetowego wydania "Rzeczpospolitej") Polakom zadano pytanie: "Czy usunięcie notowania Listy Przebojów Trójki, wygranej przez piosenkę Kazika, wpłynęło na Pani/Pana stosunek do większości rządzącej?".

Odpowiedzi "Tak, oceniam ją gorzej" udzieliło 49,2 proc. respondentów. 6,1 proc. badanych wskazało na odpowiedź "Tak, oceniam ją lepiej".

23,8 proc. ankietowanych nie widzi "związku między decyzjami Trójki a działaniami większości rządzącej".

Zdania w tej kwestii nie miało 20,9 proc. uczestników sondażu.

Więcej na stronie rp.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy