Reklama

Reklama

Adam Bodnar został dziekanem Wydziału Prawa na Uniwersytecie SWPS w Warszawie

Uniwersytecie SWPS w Warszawie poinformował, że dziekanem Wydziału Prawa został Adam Bodnar. Były Rzecznik Praw Obywatelskich będzie pełnił funkcję dziekana.

Kadencja Adama Bodnara jako Rzecznika Praw Obywatelskich upłynęła 15 lipca. Kilka dni później, 19 lipca Bodnar objął funkcję dziekana Wydziału Prawa na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. 

"Dr hab. Adam Bodnar, prof. Uniwersytetu SWPS od 2015 do 2021 r. pełnił funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich RP. Jest prawnikiem i nauczycielem akademickim, doktorem habilitowanym nauk prawnych" - czytamy na stronie uczelni. 

We wpisie przypomniano, że Bodnar jest już wykładowcą na Uniwersytecie SWPS. "Prowadzi wykłady z zakresu praw człowieka, a także zajęcia na temat realizacji standardów konstytucyjnych i analizy aktualnych problemów w prawie polskim". 

Reklama

Liczne funkcje i nagrody

"W latach 2010-2015 był wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Współpracował z licznymi organizacjami pozarządowymi, m.in. z Fundacją Panoptykon (przewodniczący Rady Fundacji), ClientEarth Polska (członek rady programowej), Stowarzyszeniem im. prof. Zbigniewa Hołdy (współzałożyciel oraz członek zarządu). Był członkiem rady dyrektorów Funduszu ONZ na rzecz Ofiar Tortur" - dodano.

"Za działalność na rzecz ochrony praw człowieka został uhonorowany Nagrodą Rafto oraz Rule of Law Award przyznawaną przez World Justice Project. W kwietniu 2021 r. otrzymał Nagrodę Chair Amnesty International, wyróżniającą osoby wnoszące szczególny wkład w walkę o prawa człowieka. Jest autorem wielu publikacji naukowych z zakresu prawa" - przypomniano.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje