Reklama

Reklama

​Adam Bielecki: Tomasz Mackiewicz zdobył szczyt Nanga Parbat

"Eli Revol potwierdziła, że byli na szczycie" - powiedział w rozmowie z TVN Adam Bielecki, członek ekipy ratunkowej na Nanga Parbat. "Tomek i Elisabeth weszli na szczyt Nanga Parbat" - napisała na Facebooku Anna Solska, żona Tomasza Mackiewicza.

Przypomnijmy, że w weekend, w heroicznej akcji ratunkowej, himalaiści Adam Bielecki i Denis Urubko, a także Piotr Tomala i Jarosław Botor, uratowali Elisabeth Revol na zboczu Nanga Parbat. Niestety, nie było już szans, by ocalić Tomasza "Czapy" Mackiewicza, który utknął wyżej.

Reklama

"Eli potwierdziła, że byli na szczycie. Trzeba znać specyfikę tego sportu, by to zrozumieć. Wspinając się, byli zamknięci każdy we własnym świecie. Eli na szczycie zorientowała się, że Tomek jest w kiepskim stanie, że ma problemy ze wzrokiem" - relacjonuje Adam Bielecki.

Zdobycie Nanga Parbat było marzeniem Mackiewicza. Wcześniej próbował tego sześciokrotnie. Za siódmym się udało.

"Sprawnie to zrobiliśmy"

Bielecki opowiedział również TVN o samej akcji ratunkowej. Razem z Denisem Urubką dotarli do Elisabeth Revol w osiem godzin - dwa razy szybciej, niż zakładano.

"Sprawnie to zrobiliśmy" - ocenił Bielecki.

"Uznaliśmy, że najważniejsze jest, aby jak najszybciej do niej dotrzeć. Na miejscu podaliśmy jej leki przeciw odmrożeniom, udało się ugotować trochę płynu, napoić ją odżywką" - dodał.

Dowiedz się więcej na temat: Adam Bielecki | Tomasz Mackiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje