Reklama

Reklama

​Abp Marek Jędraszewski: Jestem wdzięczny prezesowi PiS

W rozmowie z tygodnikiem "Sieci" arcybiskup Marek Jędraszewski wyraził wdzięczność Jarosławowi Kaczyńskiemu za wsparcie w walce o "dobro instytucji małżeństwa i rodziny".

Dziennikarze przytoczyli Jędraszewskiemu słowa Jarosława Kaczyńskiego: "Atak na rodzinę trzeba odeprzeć. Sądzę, że wielu z nas jest wdzięcznych ks. abp. Markowi Jędraszewskiemu za to, że w zdecydowanych i w jednoznacznych słowach ujął ten problem".

Reklama

Co na to abp Jędraszewski?

"Jestem wdzięczny za te słowa nie tylko dlatego, że chodzi tu o moją osobę, lecz przede wszystkim dlatego, że pan prezes dostrzegł w tym, co powiedziałem, wielkie i nieustanne zmagania Kościoła katolickiego w Polsce o obiektywne dobro instytucji małżeństwa i rodziny" - podkreślił duchowny.

"Mamy dziś do czynienia z sytuacją nieznaną w naszych dziejach od czasów zaborów, a może nawet i wcześniej, kiedy to zarówno głowa państwa, jak i inni czołowi przedstawiciele nawy państwowej są ludźmi wierzącymi, którzy nie boją się o tym mówić i tego publicznie okazywać" - cieszy się Marek Jędraszewski.

Cały wywiad dotyczy "ideologii gender i LGBT", którą metropolita krakowski nazwał "wielkim błędem antropologicznym, szalenie niebezpiecznym".

"Przyzwolenie na tę ideologię byłoby katastrofą dla całego naszego narodu, a w konsekwencji także dla państwa" - przestrzega Jędraszewski.

Duchowny odniósł się także do swoich słów o "tęczowej zarazie".

"Jeśli ktoś walczy z zarazą, np. z epidemią dżumy czy cholery, to czy tym samym jest wrogiem tych, którzy na te choroby chorują i znajdują się w niebezpieczeństwie życia? Oczywiście, że nie" - pyta i odpowiada abp Jędraszewski.

Więcej w tygodniku "Sieci"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje