Reklama

Reklama

8 listopada 2017: Fakty dnia

Prezentujemy zestawienie najważniejszych wydarzeń dnia w Polsce i na świecie.

Będzie więcej pieniędzy na służbę zdrowia

Sejmowa komisja zdrowia poparła rządowy projekt ustawy zakładający zwiększenie nakładów na służbę zdrowia.

Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej przewiduje stopniowy wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2025 r. (zakłada on, że w 2018 r. na ten cel będzie przeznaczone 4,67 proc. PKB, a rok później 4,86 proc.).

Czytaj więcej na ten temat

Prezydent Ukrainy chce pilnego spotkania z Andrzejem Dudą

Rośnie napięcie na linii Polska-Ukraina. Petro Poroszenko chce zwołania nadzwyczajnego posiedzenia komitetu konsultacyjnego prezydentów obu krajów. Ukraiński prezydent deklaruje, że chce doprowadzić do rozwiązania problemów "w cywilizowany sposób".

Reklama

Jak oświadczył rzecznik prezydenta Ukrainy Swiatosław Cehołko, ostatnie głośne wypowiedzi polskich władz dotyczące Ukrainy wywołują w Kijowie poważne zaniepokojenie i nie mogą pozostać bez odpowiedzi.

Czytaj więcej na ten temat

Brytyjski minister szuka sojuszników w Polsce

W środę David Davis i brytyjski wiceminister handlu międzynarodowego Greg Hands spotkali się w Warszawie z przedstawicielami polskiego rządu, licząc na przełamanie impasu w negocjacjach w sprawie brexitu.

Czytaj więcej na ten temat

Przedłuża się śledztwo w sprawie wypadku premier Szydło

Śledztwo w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło w Oświęcimiu zostało przedłużone do 10 lutego. Prokuratura w dalszym ciągu oczekuje na opinię biegłych dotyczącą rekonstrukcji przebiegu wypadku.

Czytaj więcej na ten temat

Hiszpański TK unieważnił deklarację niepodległości Katalonii

Hiszpański Trybunał Konstytucyjny unieważnił w środę deklarację niepodległości Katalonii, przegłosowaną 27 października przez regionalny parlament w Barcelonie.

Czytaj więcej na ten temat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy