Reklama

Reklama

6 grudnia niedzielą handlową? Ryszard Terlecki: Niezbędne zwołanie Sejmu

- Niezbędne będzie zwołanie Sejmu, najprawdopodobniej w piątek (4 grudnia), żeby przede wszystkim przepisy o tym, że 6 grudnia będzie niedzielą handlową, wprowadzić w życie - poinformował w sobotę wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

Sejm w piątek wieczorem uchwalił nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, która zakłada m.in. że 6 grudnia będzie niedzielą handlową.

Reklama

Terlecki przypomniał na briefingu prasowym, że Senat przerwał obrady w sobotę i wznowi je dopiero w środę. - Co będzie oznaczało, że niezbędne będzie zwołanie Sejmu w piątek, żeby przede wszystkim tę ustawę o pracy w najbliższą niedzielę wprowadzić w życie - dodał.

- Zakończymy dziś obrady Sejmu, a podejmiemy je na nowo najprawdopodobniej w piątek - powiedział Terlecki, wyjaśniając, że będzie to już następne posiedzenie izby.

Sejm wznowił obrady w sobotę o godz. 14.

Zapytany, czy posłowie zajmą się przyjętymi wcześniej w sobotę przez Senat poprawkami do tzw. tarczy 6.0, Terlecki odpowiedział, że "Sejm zajmie się tymi ustawami, które wczoraj przyjął Senat i które dziś wreszcie, po interwencjach wicemarszałka Senatu Marka Pęka trafiły do Sejmu".

W sobotę - jak wynika z informacji na stronie Sejmu - posłowie mają głosować nad stanowiskiem Senatu do nowelizacji tzw. ustawy covidowej, która przewiduje, że dodatki za pracę z pacjentem z COVID-19 będą wypłacane jedynie pracownikom medycznym skierowanym do takiej pracy, a nie wszystkim w nią zaangażowanym. Głosowane mają być też poprawki Senatu m.in. do nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, która wprowadza tzw. estoński CIT dla firm, a także nad poprawkami do uchwalonej pod koniec października przez Sejm noweli, która wprowadza m.in. opodatkowanie spółek komandytowych CIT.

Czytaj również: Burza w Senacie. "Robi pan awanturę w szklance wody"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama