Reklama

Reklama

300 rodzin ciągle czeka na darczyńców

W całej Polsce ciągle ponad 300 rodzin czeka na darczyńców, którzy przygotują dla nich konkretną pomoc i dadzą impuls do poradzenia sobie w życiu. Czasu na zaangażowanie jest coraz mniej, bo Finał Szlachetnej Paczki już za dwa dni!

Rodziny szczególnie czekają na Darczyńców w województwie lubelskim, łódzkim, śląskim i warmińsko-mazurskim. Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław - te miasta pomagają teraz mniejszym miejscowościom, w których liczba rodzin czekających na pomoc jest największa!

Reklama

- W zeszłym roku po moim apelu do mediów wszystkie rodziny znalazły tych, którzy chcieli im pomóc. Wielka jest rola państwa mediów i liczę na to, że praca 10 000 wolontariuszy nie zmarnuje się i żadna rodzina nie zostanie zwiedziona - mówiła Anna Komorowska podczas kompletowania Szlachetnej Paczki w Pałacu Prezydenckim.

Radzimy sobie

W województwie łódzkim na pomoc czeka m.in. Pani Jadwiga, która razem z mężem wychowuję dwoje dzieci w wieku szkolnym. Mama od 12 lat cierpi na chorobę Wilsona, depresję i niedowład prawej strony ciała, przez co nie może podjąć żadnej pracy. Pan Marek przez wypadek samochodowy nie słyszy i nie ma węchu, ale radzi sobie - pracuje jako ochroniarz. Z niewielkiej pensji utrzymuje się cała rodzina, a po odliczeniu opłat na lekarstwa i czynsz zostaje jej 418 zł.

Największym zmartwieniem rodziny jest opał na zimę. Pan Marek zbiera go z pobliskiego lasu, jego 17-letni syn pracuje w tym samym lesie, a zamiast wypłaty dostaje drewno na opał. Rodzinie niezbędna jest również ciepła odzież, bo mężczyznom coraz zimniej w lesie, a prawa ręka Pani Jadwigi nie funkcjonuje w niskich temperaturach. Pomimo trudnej sytuacji rodzina cieszy się, że zawsze może na siebie liczyć.

Wybierz rodzinę

Szlachetna Paczka to projekt, który od 14 lat łączy biednych i bogatych. W  tym roku mądrą pomocą obejmie ponad 19 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Wolontariusze spotkali się z rodzinami, diagnozowali ich sytuację, poznali potrzeby i podjęli decyzję o włączeniu ich do projektu. Na tej podstawie stworzyli opisy rodzin, które trafiły do internetowej bazy na stronie Szlachetnej Paczki. Tam darczyńca może wybrać rodzinę, dla której przygotuje pomoc.

Tylko w 2013 roku Szlachetna Paczka dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie oraz zjednoczyła ponad 617 tysięcy Polaków w mądrej pomocy. 

Teraz w Paczce masz możliwość pomagania na wiele sposobów: 

Wybierz rodzinę w potrzebie i przygotuj dedykowaną i konkretną pomoc

Wybierz Paczkę i bądź z nią przez cały rok

Wybierz dziecko i wspieraj je w najważniejszych chwilach życia


Dzięki Tobie ktoś poradzi sobie w życiu!

 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje