Reklama

Reklama

21-latek i 23-latek doradzają ministrowi spraw wewnętrznych

Minister spraw wewnętrzny stawia na młodzież. W gabinecie politycznym ministra pracuje dwóch doradców, w wieku 23 i 21 lat - wynika z informacji zawartych w Biuletynie Informacji Publicznej. Pierwsza o sprawie napisała "Rzeczpospolita".

23-letni Paweł Polak wcześniej pracował w firmie Exi Sport na umowę o dzieło. Od lutego ma etat w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Na stronie internetowej BIP nie ma informacji o jego zakresie obowiązków. Można dowiedzieć się z niej jedynie, że jest etatowym pracownikiem ministerstwa.

Podobnie jak Adam Malczak, który pracę w MSW rozpoczął 1 lipca. 21-latek może pochwalić się pracą dla Rady Rodziców przy II Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum im. Stefana Batorego oraz King’s College London.

Ministerstwo nie odpowiada na szczegółowe pytania dziennika o doświadczenie i wykształcenie doradców ministra Bartłomieja Sienkiewicza.

Reklama

Na pytanie gazety, ile zarabiają, ministerstwo odpowiedziało, że zgodnie z rozporządzeniem. Rozporządzenie mówi, że na tym stanowisku zarabia się od 3640 do 4720 złotych. Rozporządzenie mówi też jednak, że do pracy na takim stanowisku wymagane jest wykształcenie wyższe.

"Na pytanie czy Polak i Malczak je posiadają odpowiedzi nie uzyskaliśmy. Czekamy" - czytamy w artykule "Rzeczpospolitej".

Dowiedz się więcej na temat: MSW | Bartłomiej Sienkiewicz | doradcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama