Reklama

Reklama

20 czerwca 2017: Fakty dnia

Zmiany w programie 500 plus, spór na linii MSZ-Pałac Prezydencki i najnowsze doniesienia o zamachowcu z Paryża. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się dziś w kraju i na świecie.

Zmiany w programie 500 plus

"Główne założenia programu 500 plus pozostają bez zmian, koncentrujemy się na likwidacji niepożądanych zjawisk"- powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, przedstawiając w Sejmie projekt nowelizacji niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin.

Reklama

Przygotowany przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej projekt nowelizacji niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin to - jak przypomniała Rafalska - efekt przeglądu systemu wsparcia rodzin, do którego zobowiązała rząd ustawa wprowadzająca program "Rodzina 500 plus". Sprawozdanie z przeglądu rząd przyjął w kwietniu.

Więcej TUTAJ

Najnowsze informacje o zamachowcu z Paryża

Stacja BMFTV ustaliła, że Adam Dzaziri, który w poniedziałek zaatakował francuskie służby na Polach Elizejskich, miał polskie korzenie. Francuska telewizja ustaliła, że 31-letni napastnik pochodził z rodziny emigrantów. Jego ojciec urodził się w Tunezji, a matką jest Polka. 

Więcej TUTAJ

ZNP o zwolnieniach nauczycieli

W związku z reformą edukacji, od 1 września 9,4 tys. nauczycieli straci pracę, a 22 tys. nie będzie miało pełnego etatu - podał we wtorek, powołując się na arkusze organizacyjne szkół, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Zaznaczył, że dane pochodzą z 16 województw. 

Więcej TUTAJ

Orzeczenie TK w sprawie wyboru sędziów do KRS

Przepisy o obecnych zasadach wyboru sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa są niekonstytucyjne - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. Ponadto za niezgodne z konstytucją uznał indywidualne kadencje członków Rady wybranych spośród sędziów. Wyrok pięcioosobowego składu TK zapadł jednogłośnie.

Więcej TUTAJ

Konflikt na linii MSZ-Pałac Prezydencki

- W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy nadzór nad kwestią ambasadorów sprawuje minister Krzysztof Szczerski; jak się wydaje, sprawy ugrzęzły w jego urzędzie - powiedział portalowi wPolityce.pl szef MSZ Witold Waszczykowski. - Wypowiedź ministra spraw zagranicznych o ambasadorach jest niestosowna i nigdy nie powinna była paść - skomentował z kolei Szczerski.

Więcej na temat konfliktu znajdziesz TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy